Forum

Który pociąg lepszy?

wysłane przez MlodyS53 78

Moi drodzy dziś albo jutro nad ranem wybieram się do Warszawy. Temat ma na celu pozyskanie informacji na temat dwóch składów jadących tą trasą. Chodzi mi o "Chrobrego" oraz "Szczecinianina". Oba pociągi różnią się ceną w stosunku 1:2. Chodzi mi o to czy warto dokładać? Co takiego będzie innego w droższym składzie? Szczecinianin wyjeżdża o 23:18 i dojeżdża o 6:09 Chrobry wyjeżdża o 4:49 i dojeżdża o 10:05.

Dziękuję za odpowiedzi.

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 15 lat.
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez MaK

MlodyS53 napisał(a):

> Moi drodzy dziś albo jutro nad ranem wybieram się do > Warszawy. > Temat ma na celu pozyskanie informacji na temat dwóch > składów jadących tą trasą. Chodzi mi o "Chrobrego" oraz > "Szczecinianina". Oba pociągi różnią się ceną w > stosunku 1:2. Chodzi mi o to czy warto dokładać? Co takiego > będzie innego w droższym składzie? > Szczecinianin wyjeżdża o 23:18 i dojeżdża o 6:09 > Chrobry wyjeżdża o 4:49 i dojeżdża o 10:05. >  > Dziękuję za odpowiedzi.

Różnica? Darmowe ciastko i kawa w "Bolku".

wysłane przez Bodek

MlodyS53 napisał(a):

> Moi drodzy dziś albo jutro nad ranem wybieram się do > Warszawy. > Temat ma na celu pozyskanie informacji na temat dwóch > składów jadących tą trasą. Chodzi mi o "Chrobrego" oraz > "Szczecinianina". Oba pociągi różnią się ceną w > stosunku 1:2. Chodzi mi o to czy warto dokładać? Co takiego > będzie innego w droższym składzie? > Szczecinianin wyjeżdża o 23:18 i dojeżdża o 6:09 > Chrobry wyjeżdża o 4:49 i dojeżdża o 10:05. >  Jeżeli nie masz problemu z wczesnym wstawaniem i dojazdem na dworzec o 4 rano oraz jeśli nie musisz być na miejscu o 7-8 rano, wybierz Chrobrego. A jeśli zależy Ci by być tam wcześniej możesz pojechać TLK i wziąć kuszetkę, co pozwoli Ci się w miarę wygodnie wyspać i cenowo chyba wyjdzie trochę taniej niż Chrobry.

wysłane przez martines

MlodyS53 napisał(a):

> Moi drodzy dziś albo jutro nad ranem wybieram się do > Warszawy. > Temat ma na celu pozyskanie informacji na temat dwóch > składów jadących tą trasą. Chodzi mi o "Chrobrego" oraz > "Szczecinianina". Oba pociągi różnią się ceną w > stosunku 1:2. Chodzi mi o to czy warto dokładać? Co takiego > będzie innego w droższym składzie? > Szczecinianin wyjeżdża o 23:18 i dojeżdża o 6:09 > Chrobry wyjeżdża o 4:49 i dojeżdża o 10:05. >  > Dziękuję za odpowiedzi.

Jak do Warszawy to tylko "Chrobrym" :)

wysłane przez MlodyS53 78

Koniec końców wybrałem Chrobrego. Z obserwacji zdjęć i filmów w internecie wyszło na to że Chrobry śmiga lepszymi wagonami. Powiem Wam że rzadko śmigam pociągami i jestem pod wrażeniem. Minus jest tylko jeden. Pociąg objęty całkowitą rezerwacją miejsc. Dostałem miejsce w wagonie nr 9. Mówie fajnie gdzieś pod koniec składu. Wchodzę na peron i zonk. To pierwszy wagon za lokomotywą. Troszkę szarpie ale idzie wyżyć.

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 15 lat.
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez 333Wojtas333 15

MlodyS53 napisał(a):

> Minus jest tylko jeden. Pociąg > objęty całkowitą rezerwacją miejsc. Dostałem miejsce w > wagonie nr 9. Mówie fajnie gdzieś pod koniec składu. > Wchodzę na peron i zonk. To pierwszy wagon za lokomotywą. > Troszkę szarpie ale idzie wyżyć.

Zapewniam, że rezerwacja miejsca to chociaż minimum szacunku do klienta. Piszę tego posta z iR „Portowiec” gdzie nie ma rezerwacji miejsc i ludzie wejść do wagonów nie mogli. Sam dzięki uprzejmości dwóm obcokrajowcom mam miejsce siedzące.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D