Forum

Dwie noce bez nocnych...

wysłane przez Ferrix 8

W Wigilijną noc ze Szczecina nie odjechały żadne nocne pociągi dalekobieżne (czyli "Orion" do Przemyśla, "Calipso" do Zakopanego ani "Centaurus" do Warszawy i Krakowa). Podobnie będzie tydzień później, w noc 31 XII 2015 / 1 I 2016. Tej nocy kursowały tylko pociągi międzynarodowe PKP IC.

Chyba to była pierwsza taka noc w historii (odkąd pamiętam). Jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi. Ale patrząc na znikome zainteresowanie w ubiegłych latach, jak i frekwencję wczorajszą - uważam ten pomysł za dobry.

Przy okazji świąteczne życzenia dla Komisowców ;)

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ

wysłane przez Kerrygold

Ferrix napisał(a):

Ale > patrząc na znikome zainteresowanie w ubiegłych latach, jak > i frekwencję wczorajszą - uważam ten pomysł za dobry.

Ja 23-go widziałem w Choszcznie Oriona oraz zdaje się Gałczyńskiego to były prawie pełne. Tylko w 1 klasie było trochę miejsc. Znajomy jechał Gałczyńskim z Po do ZCH, za bilet zapłacił coś 12 zł więc niedziwne, że ludzie wracają do kolei...

wysłane przez 333Wojtas333 15

Kerrygold napisał(a):

> Ja 23-go widziałem w Choszcznie Oriona oraz zdaje się > Gałczyńskiego to były prawie pełne. Tylko w 1 klasie było > trochę miejsc.

W tym dniu to większość pociągów dalekobieżnych cieszy się sporą frekwencją.

> Znajomy jechał Gałczyńskim z Po do ZCH

Do zakładów chemicznych w Policach nie jeżdżą pociągi pasażerskie :D

wysłane przez Kerrygold

333Wojtas333 napisał(a):

  > Do zakładów chemicznych w Policach nie jeżdżą pociągi > pasażerskie :D

PO - Poznań (miasto w Wielkopolsce) ZCH - Choszczno (miasto w woj. zachodniopomorskim)

wysłane przez Moderator 0

Na przyszłość sugeruję poświęcić kilkanaście sekund więcej na napisanie pełnej nazwy miejscowości, by uniknąć sytuacji jw.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Ferrix 8

Kerrygold napisał(a):

> Ja 23-go widziałem w Choszcznie Oriona oraz zdaje się > Gałczyńskiego to były prawie pełne. Tylko w 1 klasie było > trochę miejsc.

Frekwencję wczorajszą = miałem na myśli Wigilię. Najwięcej ludzi jechało na święta właśnie 23-go.

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ

wysłane przez Ferrix 8

Ferrix napisał(a):

> W Wigilijną noc ze Szczecina nie odjechały żadne nocne > pociągi dalekobieżne (czyli "Orion" do Przemyśla, > "Calipso" do Zakopanego ani "Centaurus" do Warszawy i > Krakowa). Podobnie będzie tydzień później, w noc 31 XII > 2015 / 1 I 2016.

Zapomniałem o nowym "Polarisie" (do Białegostoku)

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ

wysłane przez LinX 13

Ferrix napisał(a):

> Zapomniałem o nowym "Polarisie" (do Białegostoku)

A propos Polarisa, to w nocy 22/23.12 frekwencja w pociągu do Szczecina była niewielkia, do tego jeszcze ponad 2h opóźnienia (wypadek w Runowie Pomorskim). Szkoda tylko że brak "Taniej Kuszetki" w tym pociągu, ja to uważam za słaby pomysł.

wysłane przez Ferrix 8

Po raz kolejny nie będą kursowały pociągi nocne - "Orion" do Przemyśla oraz "Centaurus" do Krakowa i Warszawy. Tym razem będzie to noc z soboty na niedzielę 26/27 III 2016. Przy okazji odpada problem zmiany czasu na letni, który w tę noc wypada ;)

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ