Forum

Sezonowe pociągi, czyli wakacyjny rozkład jazdy 2020

Jak co roku, w sezonie wakacyjnym zostaną uruchomione pociągi, które dowiozą turystów do zachodniopomorskich miejscowości nadmorskich, m.in. do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Rewala, Kołobrzegu, Mielna i Darłowa.

Skoro na nocnych pociągach Intercity nie ma wagonów sypialnych i kuszetek, to jak wygląda sytuacja ze spaniem takiego pasażera, który w tym roku jechał nocnym pociągiem?
Arek Dynamo napisał(a):
Skoro na nocnych pociągach Intercity nie ma wagonów sypialnych i kuszetek, to jak wygląda sytuacja ze spaniem takiego pasażera, który w tym roku jechał nocnym pociągiem?

Jechałem Uznamem w nocy z piątku na sobotę - frekwencja niezadowalająca. Jak masz pusty przedział to można się wyspać.
Post został wyedytowany przez autora.
1
333Wojtas333 napisał(a):
Jechałem Uznamem w nocy z piątku na sobotę - frekwencja niezadowalająca. Jak masz pusty przedział to można się wyspać.

Tylko czemu niezadowalająca? Jednak lepiej żeby było mniej ludzi niż żeby w jednym przedziale cisnęło się ośmiu pasażerów
Arek Dynamo napisał(a):
Tylko czemu niezadowalająca? Jednak lepiej żeby było mniej ludzi niż żeby w jednym przedziale cisnęło się ośmiu pasażerów

Akurat na nocnych połączeniach z reguły masz zdeklasowane "jedynki" albo wagony sześciomiejscowe. Zazwyczaj do dyspozycji masz także wagon bezprzedziałowy. Jasne, wygodniej jechać w nocy samemu w przedziale, jednak jeżeli taka sytuacja jak wcześniej wspomniana będzie się częściej zdarzać to z punktu widzenia ekonomicznego pociąg jest do wywalenia, a brak sypialnych oraz kuszetek może tylko pogorszyć sytuację.
1
Arek Dynamo napisał(a):
Tylko czemu niezadowalająca? Jednak lepiej żeby było mniej ludzi niż żeby w jednym przedziale cisnęło się ośmiu pasażerów

Jechałem "Wolinem" w sobotę o 21.31 z Międzyzdrojów do Szczecina. Zapełnienie pociągu to kilka osób na wagon. Jeśli chodzi o komfort podróżowania to bardzo wygodny (zdeklasowane jedynki) cały przedział do dyspozycji. Druga część składu to cztery wagony czeskie więc pewnie komfort dużo niższy.
Z punktu ekonomicznego to pociąg nierentowny ale to dopiero początek wakacji więc ludzie jeszcze nie wracają masowo z nad morza w głąb Polski.
Dodam jeszcze że po drodze awaria lokomotywy co skutkowało oczekiwaniem ok.50 minut w Goleniowie na podsył zastępczej "siódemki"
Bosman1980 napisał(a):
Jechałem "Wolinem" w sobotę o 21.31 z Międzyzdrojów do Szczecina. Zapełnienie pociągu to kilka osób na wagon. (...)
Z punktu ekonomicznego to pociąg nierentowny (...)

„Wolin” na wakacje zastępuje grupę katowicką w pociągu „Uznam”, tak jest od lat.

Przy okazji - od 10 i 11 lipca wracają wagony sypialne i kuszetki. Szczegóły tu: https://kolej.mkm.szczecin.pl/informacje/1593634735/pkp-intercity-przywraca-wagony-sypialne-i-kuszetki

STMKŻ