Forum

Trzy projekty z regionu w drugim etapie „Kolej plus”

Do drugiego etapu krajowego programu „Kolej plus” przeszło 79 projektów, w tym 3 z województwa zachodniopomorskiego: odbudowa połączenia ze Stargardu do Kostrzyna, z Myśliborza do Gorzowa Wielkopolskiego oraz budowa stacji Tuczno Krajeńskie. Niestety odpadł pomysł odbudowy linii Stobno Szczecińskie – Dobra.

Z tego co ostatnio widziałem, w byłym miejscu stacyjnym w Myśliborzu powstaje droga dwupasmowa. Więc odbudowa linii Stargard-Kostrzyn i Myślibórz-Gorzów Wielkopolski wydaje się być niemożliwa. Chyba że będzie inaczej poprowadzona.
Ronaldinho napisał(a):
Z tego co ostatnio widziałem, w byłym miejscu stacyjnym w Myśliborzu powstaje droga dwupasmowa.

Że niby gdzie?
333Wojtas333 napisał(a):
Że niby gdzie?

Na terenie byłej stacji Myślibórz. Po samej stacji został tylko budynek.
Tak, śladem torów w Myśliborzu powstaje obwodnica miasta (podobnie jak w Barlinku). Kolejny problem to węzeł Myślibórz na S3, który powstał akurat "na torach" kawałek za Głazowem. Niestety z myśleniem perspektywicznym w naszym kraju kiepsko, albo mamy zbyt dużo pieniędzy? Jeszcze większy problem będzie z linią Gorzów-Myśliborz. Tam rozwalono nasypy linii i zbudowano rozjazdy drugiej nitki obwodnicy Gorzowa. Wszystko można było zaplanować tak by nie niszczyć linii i teraz problemu by nie było.