Forum

Otworzyli nowe połączenie, żeby je zamknąć?

Po 7 latach przerwy przywrócono ruch kolejowy na trasie z Piły do Wałcza. PKP robią jednak wszystko, żeby to połączenie nie zyskało popularności wśród pasażerów.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

>W kwestii jałowych przejazdów nie chciał się w ogóle wypowiadać dyrektor >Kryś. Podkreślił jedynie, że za podróże samej lokomotywy na pewno nie >płaci Urząd Marszałkowski.

A niby kto płaci. UM płaci PR za przewozy a te płacą kargulom za polsata. To że za lokomotywe płaci PR nie ma najmniejszego znaczenia bo PR żyje z pieniędzy UM. Czasami naprawdę bardzo bym chciał, żeby ten beton wreszcie zdechł.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Piotr

"Godziny odjazdów są tak ułożone, że ani uczniowie nie dojadą nimi do szkół, ani ludzie do pracy."

Zaraz zaraz, a z tego co pamiętam wcześniej był art. o tym, że monopol na tej trasie ma busiarnia...Czyli ktoś dał w łapę, aby to połączenie szybko upadło? ;). Ta sprawa śmierdzi ;)

wysłane przez tom1

Piotr napisał(a):

> Zaraz zaraz, a z tego co pamiętam wcześniej był art. o > tym, że monopol na tej trasie ma busiarnia...Czyli ktoś > dał w łapę, aby to połączenie szybko upadło? ;). Ta > sprawa śmierdzi ;)

To, że busiarnia robi wszystko żeby to połączenie zlikwidować to normalka ale, że PKP nie wie co to marketing to już skandal. Po co otwierać to połączenie jeśli nawet kasjerki nie są w stanie sprzedać tam biletu, albo wogóle o tym nie wiedzą! Tu nie ma co liczyć pasażerów, trzeba raczej policzyć ludzi z PKP którzy są odpowiedzialni za taką promocję, i do zwolnienia ich! Mówcie co chcecie ale dla mnie Polskie Koleje ciągle tkwią w epoce PRL-u.

wysłane przez pioko17 38

Rzeczywiście! Przecież PKP stwarza nie normalną sytuację! Tu powinno wprowadzić korektę, a nie odrazu likwidować!

Ah... To w końcu Polska!

wysłane przez pioko17 38

Jeśli jednak wszystko podoczy się inaczej, będzie możliwość z kilka lat, żeby na odcinku Kalisz Pomorski - Wałcz, jechał tamtędy pociąg w relacji Szczecin Gł. - Piła Gł., a nawet może pospiech. (np.Portowiec - tylko i tu jest haczyk. Gdyby Portowiec pojechał przez Wałcz, to wagony z Gorzowa, przyniosły by trochę więcej kosztów, gdyż na odcinku Krzyż - Piła, jechały by oddzielnie.) Zobaczymy co czas pokaże.

-- Sczecin - Przemyśl: Światowid o.7:50, Galicja o.9:50, Przemyślanin o.20:35.

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> Jeśli jednak wszystko podoczy się inaczej, będzie > możliwość z kilka lat, żeby na odcinku Kalisz Pomorski - > Wałcz, jechał tamtędy pociąg w relacji Szczecin Gł. - > Piła Gł., a nawet może pospiech. (np.Portowiec - tylko i > tu jest haczyk. Gdyby Portowiec pojechał przez Wałcz, to > wagony z Gorzowa, przyniosły by trochę więcej kosztów, > gdyż na odcinku Krzyż - Piła, jechały by oddzielnie.) > Zobaczymy co czas pokaże.

Ale po co "Portowiec" miałby tamtędy jeździć? Chyba żeby powietrze woził.

wysłane przez pioko17 38

marko napisał(a):

> Chyba żeby > powietrze woził.

W sezonie może się cieszyć nawet niezła frekfencją. Dojazd w piękną krinę pojezierza Drawskiego, przyda się szczególnie Warszawiakom. Dla nich pewnie to by było dobre połączenie, a Ty uważasz inaczej, gdyż my możemy sobie dojechać osobowym.

-- Sczecin - Przemyśl: Światowid o.7:50, Galicja o.9:50, Przemyślanin o.20:35.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

> W sezonie może się cieszyć nawet niezła frekfencją. Dojazd w > piękną krinę pojezierza Drawskiego, przyda się > szczególnie Warszawiakom.

Fakt, nie pomyślałem o Warszawiakach ;)

>a Ty uważasz inaczej, gdyż my możemy sobie dojechać osobowym.

Nie uważam inaczej. Ja się obawiam, że taka sytuacja mogłaby nastąpić. Fakt, jest to dobry pomysł ale jest problem z jak to napisałeś częścią składu z Gorzowa. No i wydaje mi się, że raczej PKP PR nie będą ryzykować z puszczeniem tego składu przez Kalisz Pom. i Wałcz.

wysłane przez Jacek

marko napisał(a):

> Ale po co "Portowiec" miałby tamtędy jeździć? Chyba żeby > powietrze woził.

Najwięcej pasażerów i tak wsiada w Szczecinie i Stargardzie, więc pominięcie Choszczna, Krzyża i Trzcianki nie wygenerowałoby ogromnych strat raczej. No i na kaliskiej linii mamy kilka miasteczek dla równowagi w stosunku do obecnej trasy - Recz, Kalisz i Wałcz.

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Mareczek 5

marko napisał(a):

> Ale po co "Portowiec" miałby tamtędy jeździć?

Ano po to, że mieszkańcy Choszczna mają 2 pociągi do Warszawy a mieszkańcy Kalisza i Wałcza żadnego. Jak długo chcesz praktykować dojeżdżanie mieszkanców Kalisza do Choszczna samochodem? Bo ta praktyka może się skończyć tym, że pasażer do samochodu wsiądzie, ale zamiast walić do pociągu do Choszczna pojedzie samochodem do Warszawy.

Z drugiej strony to raczej mało prawdopodobne aby pospieszne jechały przez Kalisz, osobowe miały czas przejazdu 4 godziny, pospieszny przez Krzyż obecnie jedzie 2h 7min/2h 6min.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Moderator 0

pioko17 napisał(a):

[ciach]

Prosimy zmniejszyć stopkę do czterech linii tekstu.

moderator@mkm.szczecin.pl