Forum

Busy. Za szybko, za dużo i bez biletów

Przez cztery dni policjanci z większą dokładnością przyglądali się prywatnym przewoźnikom w naszym województwie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Z tymi busami to nic nowego nie raz byłem świadkiem zachowań i sytuacji opisanych w artykule. Powinni się za nich wziąć, bo moim zdanie to oni są zagrożeniem ruch drogowego zdrowia i życia pasażerów.

-- Samo nic:)...

wysłane przez marko 4

Mam takie pytanie do lepiej znających prawo. Czy takie nawoływanie w stylu: "Do Goleniowa, Nowogardu... itd." jest legalne? Przecież to jest podbieranie klientów w dość - moim zdaniem - nieuczciwy sposób...

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MaK

Miałem dwa razy za kółkiem do czynienia z "busami". Raz nie wytrzymałem i rzuciłem... gaśnicą mu w bok. Na szczęście jechałem autem ojca, który ma troche mod maską i bez problemu uciekłem.

Drugim razem... rzuciłem troche mięsem i odjechałem.

Widze często jak jeżdzą na trasie Goleniów - Stepnica. I z chęcią podpaliłbym im te furgonetki.

-- Uroda niektórych kobiet jest wprost proporcjonalna do wypitego alkoholu, a odwrotnie proporcjonalna do natężenia oświetlenia. :)

wysłane przez marko 4

MaK_86 napisał(a):

> Miałem dwa razy za kółkiem do czynienia z "busami". Raz > nie wytrzymałem i rzuciłem... gaśnicą mu w bok. Na > szczęście jechałem autem ojca, który ma troche mod maską > i bez problemu uciekłem.

Ja miałem raz doczynienia z kierowcą busa. Jechałem ze Stargardu. Na wjeździe do Szczecina na liczniku miał 130 km/h. Na moje rządanie zwolnienia powiedział, że mam zapytać współpasażerów czy mają podobne zdanie. Naturalnie nie mieli. Cóż jako, że nie miałem przy sobie komórki nie mogłem zadzwonić po policję...

> Widze często jak jeżdzą na trasie Goleniów - Stepnica. > I z chęcią podpaliłbym im te furgonetki.

To Ci powiem że jest nas dwóch... ;-) Zwłaszcza jak wysiadam przy dworcu PKS i już z daleka słyszę "Do Goleniowa, Nowogardu..."

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez tom1

marko napisał(a):

> To Ci powiem że jest nas dwóch... ;-) Zwłaszcza jak wysiadam > przy dworcu PKS i już z daleka słyszę "Do Goleniowa, > Nowogardu..."

Jestem z wami Panowie ;) Też mam nienajlepsze doświadczenia z busami. Ale ogólnie to poprostu trąci mi wiochą! Te nawoływania, podbieranie klientów, brak przystanków, upychanie na maxa pasażerów i jeszcze dużo bym mógł tych złych cech wymieniać. Takie praktyki są na porzadku dziennym w krajach arabskich i w Azji. Uważam , że w mieście takim jak Szczecin powinno się zrobić porzadek z tym busiarstwem.

wysłane przez marko 4

tom1 napisał(a):

> Uważam , że w mieście takim jak Szczecin powinno się > zrobić porzadek z tym busiarstwem.

Zwłaszcza z tymi co koczują pod dworcami. Jakoś PaanBus (czy jakoś tak) wykupił miejsce i nie korzysta z terenu dworca PKS. Nie musi też wysyłać naganiaczy. W pierwszej kolejności powinno sie wywalić tych co nagonkę robią i klientów podbierają.

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton

wysłane przez MaK

marko napisał(a):

[ciach]

No ok... ale w ten sposób powstaje konkurencja. Jeste jeden plus. A po drugie, radni miasta często maja wpływy w udziałach "Busiarzy", więc niekt nie zrobi tego porzadku, bo sam sobie zaszkodzi. Koło się zamyka. Czysto korupcyjny przypadek niszczenia demokracji.

-- Uroda niektórych kobiet jest wprost proporcjonalna do wypitego alkoholu, a odwrotnie proporcjonalna do natężenia oświetlenia. :)

wysłane przez marko 4

MaK_86 napisał(a):

> No ok... ale w ten sposób powstaje konkurencja. Jeste jeden plus.

Powiedzmy raczej, że niezdrowa konkurencja. Bo jak nazwiesz nawoływanie na klientów itp.?

-- Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię - (c)G.S.Patton
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez kajetansz 65

Może się czepiam, ale mam takie pytanie, gdzie tu jest o kolei??

Штирлиц

wysłane przez Mareczek 5

Stirlitz napisał(a):

> Może się czepiam, ale mam takie pytanie, gdzie tu jest o > kolei??

Bezporeśnio nic, ale pośrednio dużo.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez kajetansz 65

Mareczek napisał(a):

> Bezporeśnio nic, ale pośrednio dużo.

No właśnie tylko pośrednio. Poza tym jest to konkurencja nie tylko dla kolei jak i dla PKS-u. No w sumie nie tylko bo jeszcze mamy busika do Polic ze Szczecina.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez Mareczek 5

Stirlitz napisał(a):

> No w sumie nie tylko bo jeszcze > mamy busika do Polic ze Szczecina.

O którym też pisaliśmy na KOMIS-ie (i to niejednokrotnie).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids