Forum

Do Poznania w 90 minut już za sześć lat

W 2013 r. na trasie Szczecin - Poznań będziemy mknąć z prędkością 200 km/godz., a do Świnoujścia 160 km/godz.

wysłane przez mmm

Ani słowa o Nadodrzance. Szkoda.

wysłane przez Mario ?

Ja również nie mogę w to uwierzyć. Super. Raz lub 2 razy w roku korzystam z tej trasy aż do Krakowa. Obecnie pociąg jeździ około 9h 30min. Jeżeli tą trasę zmodernizują o której jest mowa to będę jechał krócej. Obecnie jeździ pociąg pośpieszny (TLK "Barbakan"), a jeszcze 2-3 lata temu był ekspresowy. Fakt, był drogi, ale około godziny krócej jechał. Szkoda, że zlikwidowali.

-- Życie

wysłane przez wojtazz 42

... czym zamierzają jeździć te 200km/h? Przecież już teraz brakuje loków na 160, a o żadnych zakupach czegoś nowego nie słychać :/ Na loki też da Unia?

wysłane przez MQ ?

wojtazz napisał(a):

> ... czym zamierzają jeździć te 200km/h? Przecież już > teraz brakuje loków na 160

Ale nie można przecież zakładać, że już na zawsze najnowocześniejszymi maszynami na PKP będą EP09. PKP swój tabor musi odmładzać i jestem przekonany, że ma tego świadomość.

wysłane przez wojtazz 42

mkubien napisał(a):

> Ale nie można przecież zakładać, że już na zawsze > najnowocześniejszymi maszynami na PKP będą EP09.

No oczywiście.

> PKP swój > tabor musi odmładzać i jestem przekonany, że ma tego > świadomość.

Ale czy PKP robią coś konkretnego w tej sprawie? Bo poza ratowaniem trupów w postaci budowy kibli EN57-2xxx i używania taboru zakupionego przez województwa PKP nowego taboru nie kupuje.

-- - Ciekawe dlaczego na wyświetlaczu jest Stocznia Szczecińska a nie Zajezdnia Golęcin? -Bo to bis tylko bez bisa! (C) by Wojtazz & Mareczek