Forum

Uwielbiamy podróżować koleją

Zachodniopomorskie bije rekordy, jeśli chodzi o liczbę pasażerów korzystających z lokalnych pociągów.

wysłane przez yoss83

"(...) zostanie także tor dochodzący do terminalu lotniska w Goleniowie"

To chyba najlepsza wiadomość. Nareszcie będzie można powiedzieć, że Goleniów to w pełni Szczecińskie lotnisko ;) Mam nadzieję, że czas przejazdu pod terminal wyniesie góra 40min, a pociąg nie będzie się zatrzymywał nigdzie poza Dąbiem.

"(...) 40 mln, kosztować ma nowy tabor."

Tzn. nowy, czy modernizacja starego? Bo słyszałem gdzieś i taką opcję. Mam nadzieję, że nie będzie szeroko zakrojonych inwestycji w "drewnolino" ;) Orientuje się ktoś może co (jaki tabor) ewentualnie PKP zamierza zakupić z tych pieniędzy?

wysłane przez tom1

yoss83 napisał(a):

>Mam nadzieję, że czas przejazdu pod terminal wyniesie > góra 40min, a pociąg nie będzie się zatrzymywał nigdzie > poza Dąbiem.

A ja bym był za tym aby się jeszcze w Zdrojach zatrzymywał (to dosyć ruchliwa stacja- w pobliżu mnóstwo blokowisk). A tak przy okazji to mogliby tam znowu kasę otworzyć.

wysłane przez Piotr

tom1 napisał(a):

> A ja bym był za tym aby się jeszcze w Zdrojach zatrzymywał > (to dosyć ruchliwa stacja- w pobliżu mnóstwo blokowisk). > A tak przy okazji to mogliby tam znowu kasę otworzyć.

A ja w przyszłości przeniósłbym stację w Zdrojach o 450m, w miejsce gdzie tory kolejowe będą się krzyżowały z SST :). Można wtedy stworzyć zintegrowaną komunikację.

wysłane przez techno

yoss83 napisał(a):

> "(...) 40 mln, kosztować ma nowy tabor." > > Tzn. nowy, czy modernizacja starego? Bo słyszałem gdzieś i > taką opcję. Mam nadzieję, że nie będzie szeroko > zakrojonych inwestycji w "drewnolino" ;) > Orientuje się ktoś może co (jaki tabor) ewentualnie PKP > zamierza zakupić z tych pieniędzy?

Te pieniądze nie pójdą do PKP PR, tylko pewnie na zakup taboru przez Urząd Marszałkowski (mam nadzieję, że Bodek lub MaTe mnie w razie czego poprawią;)

Pozdrowienia z targów Trako 2007 z Gdańska :)

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]