Forum

Brandenburg-Berlin-ticket

wysłane przez paki

Mam pytanie, czy można jechać tym Brandenburg-Berlin- Ticket pociągiem "amsterdamskim" (IC 144, odjazd: 6.10 z Głównego) do Berlina? Kiedyś była już mowa o tym na forum, ale wyskakują mi błędy w skryptach, jak próbuję znaleźć ten wątek...

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Titanic1912 5

paki napisał(a):

> Mam pytanie, czy można jechać tym Brandenburg-Berlin- > Ticket pociągiem "amsterdamskim" (IC 144, odjazd: 6.10 z > Głównego) do Berlina? Kiedyś była już mowa o tym na > forum, ale wyskakują mi błędy w skryptach, jak próbuję > znaleźć ten wątek...

Nie ma problemu. Można na tym bilecie jechać tym pociągiem. Dla pewności kolega wczoraj właśnie nim jechał na tym bilecie.

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Kangur

paki napisał(a):

> Mam pytanie, czy można jechać tym Brandenburg-Berlin- > Ticket pociągiem "amsterdamskim" (IC 144, odjazd: 6.10 z > Głównego) do Berlina?

Mozna, ale pamietaj - bilet de facto jest wazny od 9, wiec z calej komunikacji w Berlinie mozesz korzystac dopiero od tej godziny.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Kangur napisał(a):

> Mozna, ale pamietaj - bilet de facto jest wazny od 9, wiec z > calej komunikacji w Berlinie mozesz korzystac dopiero od tej > godziny.

Nieprawda. W soboty i niedziele można korzystać już wcześniej - od 0.00 do 3.00 dnia następnego.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez paki

Przed chwilą dostałem wiadomość od DB i niestety nie można korzystać z Brandendurg- Berlin- Ticket przed 9.00... Nie mniej jednak jedziemy, najwyżej nas wysadzą...

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez (użytkownik usunięty)

paki napisał(a):

> Przed chwilą dostałem wiadomość od DB i niestety nie > można korzystać z Brandendurg- Berlin- Ticket przed 9.00... > Nie mniej jednak jedziemy, najwyżej nas wysadzą...

W pociągu IC 144 można i wiem, że w tym rozkładzie jest to też dozwolone, ponieważ DB uznaje w nim bilety VBB (BBT jest biletem VBB) niezależnie od dnia.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez paki

MC napisał(a):

[ciach]

Moja wypowiedź była mało precyzyjna: nie można jechać "amsterdamskim" (objazd 6.10 z Głównego), bo bilet jest ważny od 9.00- taką informację wysłało mi DB.

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez (użytkownik usunięty)

paki napisał(a):

> Moja wypowiedź była mało precyzyjna: nie można jechać > "amsterdamskim" (objazd 6.10 z Głównego), bo bilet jest > ważny od 9.00- taką informację wysłało mi DB.

Spoko DB to tylko przeinwestowane PKP, które ma mega burdel (czar DB naprawdę szybko pryska) i samo nie wie gdzie co pisze i jak odpowiada. http://www.bahn.de/regional/view/mdb/alle/dbregio/ausfluege/berlin_brandenburg-1/pdf/MDB43959-ic_nutzung_vbb_2008.pdf oto lista pociągów kategorii InterCity (143/4 też jest) którymi można jeździć z biletami VBB (w tym BBT)

a tu jeszcze fragmencik ze strony DB Brandenburg-Berlin-Ticket 26,00 EUR

Wann?

Das Top-Angebot für Berlin und Brandenburg. Es gilt an dem angegebenen Geltungstag für beliebig viele Fahrten in der 2. Klasse, montags bis freitags jeweils von 9 Uhr bis 3 Uhr des Folgetages und am Samstag, Sonntag und an gesetzlichen Wochenfeiertagen ganztägig (außerhalb von Brandenburg nur, wenn dort auch Feiertag ist). Das Ticket gilt vor 9.00 Uhr in den Zügen von und nach Szeczecin und in den Ausflugszügen "Rheinsberger" und "Stettiner Haff".

BBT 26EUR

Kiedy?

Top pferta dla Berlina i Brandenburgii. Ważna w podanym dniu na dowolną ilość przejazdów od 9 do 3:00 następnego dnia, a w soboty niedziele i ustawowe święta w tygodniu przez całą dobę (poza Brandenbugią tylko, gdy i tam jest święto). Bilet jest ważny PRZED 9 w pociągach Z i DO Szczecina i w pociągach wycieczkowych "Rheinsberger" i "Stettiner Haff".

Przydługi post wyszedł ale mam nadzieję, że rozwiałem ostatecznie wszelkie wątpliwości związane z BBT.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Titanic1912 5

MC napisał(a):

> W pociągu IC 144 można i wiem, że w tym rozkładzie jest to > też dozwolone, ponieważ DB uznaje w nim bilety VBB (BBT jest > biletem VBB) niezależnie od dnia.

Czyli co w tygodniu mozna nim też jechać i potem czekać na 9 rano w Berlinie by można było korzystać z dobrodziejstw komunikacji? Bo w weekendy to oczywiste że można jechać bo jak sam wspomniałeś wtedy jest ważny od 0:01

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Titanic1912 napisał(a):

> Czyli co w tygodniu mozna nim też jechać i potem czekać na 9 > rano w Berlinie by można było korzystać z dobrodziejstw > komunikacji?

Tak. 40 minut w sumie - można się gdzieś przejść - z Hbf wcale nie jest daleko na np Potsdamer Platz.

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Kangur

paki napisał(a):

> Przed chwilą dostałem wiadomość od DB i niestety nie > można korzystać z Brandendurg- Berlin- Ticket przed 9.00... > Nie mniej jednak jedziemy, najwyżej nas wysadzą...

Spokojnie, nie wysadza.

Ze strony VBB: Besonderheit: Das Brandenburg-Berlin-Ticket gilt auch im IC von/nach Szczecin sowie in den umsteigefreien Zügen zwischen Potsdam, Berlin und Szczecin montags bis freitags bereits vor 9 Uhr.

Po naszemu: BBT jest wazny w IC i bezposrednich pociagach miedzy Berlinem, Poczdamem i Szczecinem od poniedzialku do piatku takze przed 9.

wysłane przez paki

Kangur napisał(a):

[ciach]

A gdzie to znalazłeś, jeśli można wiedzieć?

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez Kangur

paki napisał(a):

> A gdzie to znalazłeś, jeśli można wiedzieć?

Tutaj: http://www.vbbonline.de/index.php?cat=5&sCat=361&id_language=1

wysłane przez Bauer

... mam mętlik w głowie. Mój kolega jechał w sobotę do Berlina i w kasie powiedziano mu że nie może jechać amsterdamskim o 6:10 bo na IC Brandenburg Berlin Ticket jest nieważny. Pojechał czymś innym i ponoć z powrotem nie mógł też wrócić pociągiem do Kaliningradu przez Szczecin. Chcę skorzystać z tej oferty w ferie i całkiem już zbaraniałem.

-- Tymbark - 0zł Kamizelka - 0zł Statyw - 0zł - wrażenia z nocki - bezcenne!

wysłane przez Jacek

Bauer napisał(a):

> Pojechał czymś innym i ponoć z powrotem nie > mógł też wrócić pociągiem do Kaliningradu przez > Szczecin.

O ile się orientuję pociąg Berlin-Kaliningrad kursował w zeszłym roku. A może coś mnie ominęło?

-- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Bauer napisał(a):

> ... mam mętlik w głowie. Mój kolega jechał w sobotę do > Berlina i w kasie powiedziano mu że nie może jechać > amsterdamskim o 6:10 bo na IC Brandenburg Berlin Ticket jest

Bilet jest ważny, mało tego - jest ważny we wszystkich IC i jednym EC na odcinku Berlin - Prenzlau (czyli do Angermuende też) Można spokojnie jeździć, nic nie robią. Jak wcześniej pisano i wlepki ze strony DB i VBB o tym również świadczą w pociągach z/do Szczecina (czyli IC i Stettiner Haff) BBT ważny jest przed 9 w dni powszednie a w sooty to w ogóle nie ma problemu bo bilet jest ważny od północy. W powszedni pamiętaj tylko, że do 9 w samym Berlinie nie możesz korzystać z km, bo jeszcze jest nieważny

> nieważny. Pojechał czymś innym i ponoć z powrotem nie > mógł też wrócić pociągiem do Kaliningradu przez

No nie dziwne że nie mógł bo takiego nie ma :)

Autopoprawka: jest ale przez Poznań :)

> Szczecin. Chcę skorzystać z tej oferty w ferie i całkiem > już zbaraniałem.

Spokojnie możesz korzystać, z resztą - jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to udaj sie na dworzec i zapytaj kondiego z IC (ale z IC bo tam jest tak samo podział jak i u nas na IC i PR ;) )

-- jednym słowem - Volvo
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

Bauer napisał(a):

> ... mam mętlik w głowie. Mój kolega jechał w sobotę do > Berlina i w kasie powiedziano mu że nie może jechać > amsterdamskim o 6:10 bo na IC Brandenburg Berlin Ticket jest > nieważny.

No kasa międzynarodowa na dworcu głównym w Szczecinie to w żadnym wypadku nie jest wiarygodne źródło informacji na temat połączeń do Niemiec. Swego czasu moim znajomym kasjerka próbowała wmówić, że BBT nie jest honorowany w berlińskim metrze...

wysłane przez paki

Bauer napisał(a):

[ciach]

Jak już wspomniano wcześniej, bilet jest ważny na trasie Szczecin- Berlin przed godziną 9. Dostałem nawet maila od VBB z przeprosinami za zamieszanie z BBT;) Poza tym na bilecie jest napisane, że w soboty, niedziele i w ustawowo wolne dni w Berlinie bilet jest ważny od północy. "sonnabends bzw. sonntags oder an gemeinsamen Feiertagen der Länder Berlin und Brandenburg von 0:00 Uhr bis 3:00 Uhr des folgenden Tages".

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.