Forum

Na co zarezerwowano pieniądze w RPO

Około dwóch miliardów euro zostanie zainwestowane w infrastrukturę transportową w ciągu najbliższych sześciu lat.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A Wałcz - Stargard? Zrezygnowano?

wysłane przez Bodek

kallies napisał(a):

> A Wałcz - Stargard? Zrezygnowano?

Nie czytaj tych bzdur, bo to chyba jakiś brukowiec.

Dziwię się ,że administracja tak bezkrytycznie umieszcza przedruki całkowicie nierzetelnych artykułów.

W kwestii RPO od roku nic się nie zmieniło. Na tabor kolejowy jest 40 mln Euro - plan zakłada zakup 15 jednostek spalinowych. Na linie kolejowe kwota nieco wzrosła i obecnie wynosi około 19 mln Euro. Plan to modernizacja Goleniów - Kołobrzeg oraz Wałcz - Ulikowo (z przywróceniem przejezdności odc. Wałcz - Kalisz Pom.) oraz budowa linii (zespołu łącznic) do Lotniska w Goleniowie. Projekt zakłada że powstanie trójkąt umożliwiający wjazd na lotnisko zarówno ze Szczecina, jak i z Kołobrzegu.

Żeby nie było wątpliwości - pracuję w wydziale zajmującym się m.in. tymi właśnie projektami.

wysłane przez RJawdyk

Bodek napisał(a):

> Plan to modernizacja Goleniów - Kołobrzeg oraz > Wałcz - Ulikowo (z przywróceniem przejezdności odc. Wałcz - > Kalisz Pom.) oraz budowa linii (zespołu łącznic) do Lotniska > w Goleniowie. Projekt zakłada że powstanie trójkąt > umożliwiający wjazd na lotnisko zarówno ze Szczecina, jak i > z Kołobrzegu.

A odnośnie samej linii są już znane chociaż te podstawowe parametry jakie mają być? (z tych trzech opcji o których była mowa w przetargu na studium wykonalności - chyba, że jeszcze samo studium niegotowe, bo założenia tych trzech opcji znam).

wysłane przez Bodek

RJawdyk napisał(a):

> > A odnośnie samej linii są już znane chociaż te podstawowe > parametry jakie mają być? (z tych trzech opcji o których była > mowa w przetargu na studium wykonalności - chyba, że jeszcze > samo studium niegotowe, bo założenia tych trzech opcji znam).

O ile dobrze pamiętam, studium ma być gotowe w połowie kwietnia. Mam nadzieję, że proponowany wariant modernizacji uwzględni nasze wnioski.