Forum

Rząd oddaje regionalną kolej samorządom

- Podróż regionalnymi pociągami ma być bardziej komfortowa, a dworce zadbane i czyste - o takich oczekiwaniach związanych z przekazaniem PKP Przewozy Regionalne marszałkom mówił w Szczecinie minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

wysłane przez Sakorius

"- Podróż regionalnymi pociągami ma być bardziej komfortowa, a dworce zadbane i czyste - o takich oczekiwaniach związanych z przekazaniem PKP Przewozy Regionalne marszałkom mówił w Szczecinie minister infrastruktury Cezary Grabarczyk."

No to ja się zapytam, co PKP Przewozy Regionalne mają do czystości na dworcach? Przecież dworcami gospodarują PKP Nieruchomości, więc to na tej spółce spoczywa obowiązek utrzymywania czystości w budynku. Ale jak widać, pan minister chyba nie za bardzo wie jak to wygląda w rzeczywistym świecie i dlatego takie bajeczki opowiada.
Sakorius napisał(a):

> No to ja się zapytam, co PKP Przewozy Regionalne mają do > czystości na dworcach? Przecież dworcami gospodarują PKP > Nieruchomości, więc to na tej spółce spoczywa obowiązek > utrzymywania czystości w budynku. Ale jak widać, pan > minister chyba nie za bardzo wie jak to wygląda w > rzeczywistym świecie i dlatego takie bajeczki opowiada.

Z nimi to zwykle tak jest, że nie wiedzą o czym mówią. Jak się dostają tam ludzie, którzy mają znikome pojęcie o tym co robią to co się dziwisz? Na US jest podobnie. Jak się posłucha wykładów z niektórych przedmiotów kolejowych to witki opadają. Skąd Ci ludzie te wiadomości mają? Z lat 50-tych?

-- "And I am not frightened of dying, any time will do,
I don't mind.
Why should I be frightened of dying? There's no reason for it,
you've gotta go sometime"