Forum

Rewal chce ratować kolej wąskotorową

Małe galerie sztuki, stylowe kawiarenki a nawet wypożyczalnie rowerów, mają się znaleźć w zespole zabudowy dworcowej po gruntownym odnowieniu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

wysłane przez margor

No nie, tym razem autorka artykułu wypowiedziała się delikatnie mówiąc "nieprecyzyjnie"!

1) Odcinek torowiska Gryfice - Rewal - Trzebiatów jest wpisany do rejestru zabytków, łącznie z infrastrukturą dworcową. Tak więc, będąc pod ochroną konserwatora, nic nie zostałoby sprzedane ani zezłomowane. Kolejki nie trzeba ratować, bo już została uratowana - 8 lat temu, w momencie przejęcia jej przez Rewal! A to, że Gmina Rewal przejęła ją pod swoją pieczę i potrafi jeszcze na tym zarobić - to bardzo dobrze o niej świadczy, że umie docenić piękno tej kolejki. I oczywiście możliwość promocji, o czym najlepiej świadczy ostatni sezon, w którym nawet powróciły pociągi towarowe, zamawiane przez niemieckich turystów.

2) Parowozik jest własnością Muzeum Kolejnictwa i żadna Afryka by go nie przejęła!

3) PKP i tak marudzi, że chce przejąć z powrotem część terenu, które wcześniej przekazało w Gryficach, m.in. suwnicę bramową, część działki za lokomotywownią.

Osobiście bardzo mnie cieszy, że udało się zgromadzić i pozyskać fundusze na remont torowiska i stworzenie nowej infrastruktury. Ciekawym pomysłem jest propozycja zbudowania w Pogorzelicy obrotnicy bądź trójkąta, żeby można było obracać parowozik na miejscu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez KRosiak

margor napisał(a):

> 3) PKP i tak marudzi, że chce przejąć z powrotem część > terenu, które wcześniej przekazało w Gryficach, m.in. > suwnicę bramową, część działki za lokomotywownią.

Suwnicy bramowej to już tam nie ma od ładnych paru lat. Z tego co pamiętam to była niebieska.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez margor

KRosiak napisał(a):

> Suwnicy bramowej to już tam nie ma od ładnych paru lat. Z > tego co pamiętam to była niebieska.

Szanowny Kolego - nie siej plotek!!!

Suwnica stoi tak jak stała, byłem pod nią 1 lutego 2009, a wiec jeszcze niecały tydzień temu, hehe. Przyznam rację - cały czas jest niebieska, no może poza miejscem gdzie farba odpada z rdzą.

Na Forum (przynajmniej wg mojej skromnej opinii) powinny być umieszczane informacje sprawdzone, a nie coś w rodzaju "myślenia życzeniowego".

wysłane przez Lukasy

margor napisał(a):

> Na Forum (przynajmniej wg mojej skromnej opinii) powinny > być umieszczane informacje sprawdzone, a nie coś w rodzaju > "myślenia życzeniowego".

Forum jest miejscem dyskusji, a nie miejscem publikowania informacji. Bywa, że jeden ma większą wiedzę niż drugi, lecz to nie powód, by zaprzestać dyskusji.

-- "Taniec z Gwiazdami"? Ani to taniec, ani z gwiazdami...

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
KRosiak napisał(a):

> Suwnicy bramowej to już tam nie ma od ładnych paru lat. Z > tego co pamiętam to była niebieska.

http://picasaweb.google.com/kajetansz82/25102008GryfickaKolejWSkotorowa#5286289032924107218 - zdjęcie suwnicy (niebieskiej) z 25 października 2008 roku.

-- Штирлиц

Штирлиц