Forum

Białogard: po tragedii PKP zwiększy bezpieczeństwo na...

- Na niestrzeżonym dotąd przejeździe kolejowym koło Białogardu, gdzie na początku kwietnia ciężarówka uderzyła w pociąg osobowy, zostaną ustawione półrogatki - poinformowała we wtorek Beata Fierek, rzeczniczka koszalińskiego Zakładu Linii Kolejowych spółki PKP PLK.
Ciekawe jaką metodą wyliczyli te 77 tysięcy, bo jakoś mi się nie chce wierzyć by 24 tysięczne miasto generowało taki ruch samochodowy.
Bodek napisał(a):

> Ciekawe jaką metodą wyliczyli te 77 tysięcy, bo jakoś mi > się nie chce wierzyć by 24 tysięczne miasto generowało > taki ruch samochodowy.

Nie zapominaj o ruchu tranzytowym. Niejedna wioska mająca np. 20 mieszkańców generuje większy ruch i zapewne o to chodziło w obliczeniach.

-- "po sygnale do odjazdu odsunąć się od wagonu"
Bodek napisał(a):

> Ciekawe jaką metodą wyliczyli te 77 tysięcy,[...]

No właśnie, wg pomiarów ruchu wykonanych w 2005 roku SDR (średni dobowy ruch) na tej drodze wynosi 3372 pojazdów na dobę. Przy SDR na poziomie 77 tys/dobę, wychodzi, że przez przejazd przejeżdżałyby ~54 poj/minutę!!
Przem napisał(a):

> > No właśnie, wg pomiarów ruchu wykonanych w 2005 roku SDR > (średni dobowy ruch) na tej drodze wynosi 3372 pojazdów na > dobę. Przy SDR na poziomie 77 tys/dobę, wychodzi, że przez > przejazd przejeżdżałyby ~54 poj/minutę!!

No właśnie, tymczasem gdy byłem na owym przejeździe w ubiegłym tygodniu (fakt że była to sobota) ruch oscylował wokół raptem 4 samochodów na minutę. Daje to średnio 5760 samochodów dobowo. Do pomiarów dolicza się też ruch pociągów, ale tych jak wiadomo nie ma tam zbyt wielu.
Bodek napisał(a):

> No właśnie, tymczasem gdy byłem na owym przejeździe w > ubiegłym tygodniu (fakt że była to sobota) ruch oscylował > wokół raptem 4 samochodów na minutę. Daje to średnio 5760 > samochodów dobowo. Do pomiarów dolicza się też ruch > pociągów, ale tych jak wiadomo nie ma tam zbyt wielu.

Ja poprę zarówno Ciebie jak i Przema. Dane podane w Kurierze muszą być wierutną bzdurą. Bawiłem się trochę w pomiary ruchu i jeszcze nie miałem okazji pracować na drodze, która miałaby taaakie natężenie ruchu;) Nawet na drodze krajowej...

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]