Forum

Gumieńce: Zajęli się dworcem

O ile jeszcze do niedawna dworzec Gumieńce, odstraszał podróżnych, dziś już nie jest tak źle.

wysłane przez zack1989 12

Na co remont tego dworca, skoro (chyba) nikt tam ani nie wsiada, ani nie wysiada? Chyba jedynie dla poprawy widoku dla osób jadących z i do Niemiec. Jak chciałem kupić bilet ze Sz. Głównego do Gumieniec to miła pani w kasie powiedziała, że to nie jest stacja jako przystanek ale jako przejście graniczne i że może mi jedynie wydać bilet do pierwszej stacji po stronie niemieckiej (Tantow). Nie skorzystałem (a szkoda, bo bym zobaczył czy w ogóle da się tam wysiąść). Poza tym i tak polskie pociągi osobowe już tu nie jeżdżą. Więc na co to wszystko...? Stacja towarowa jest ładna, widać że miała porządny remont ale osobowej chyba nie trzeba remontować a jedynie utrzymywać. No chyba, że ktoś z PR będzie miły i uruchomi tam pociągi. Ale to chyba dopiero w 2050.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Sakorius

zack1989 napisał(a):

> (...)Jak chciałem kupić bilet ze > Sz. Głównego do Gumieniec to miła pani w kasie > powiedziała, że to nie jest stacja jako przystanek ale jako > przejście graniczne i że może mi jedynie wydać bilet do > pierwszej stacji po stronie niemieckiej (Tantow).(...)

Jak masz sieciówkę komunikacji miejskiej, to śmiało możesz jeździć pociągami osobowymi DB na trasie Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce.

wysłane przez margor

Sakorius napisał(a):

> Jak masz sieciówkę komunikacji miejskiej, to śmiało możesz > jeździć pociągami osobowymi DB na trasie Szczecin Główny - > Szczecin Gumieńce.

Sieciówkę szczecińskiej komunikacji miejskiej? Zwykłą czy na "pospieszne"?

wysłane przez marko 4

margor napisał(a):

> Sieciówkę szczecińskiej komunikacji miejskiej? Zwykłą czy na > "pospieszne"?

Każdą ;)

wysłane przez leks 17

Sakorius napisał(a):

> Jak masz sieciówkę komunikacji miejskiej, to śmiało możesz > jeździć pociągami osobowymi DB na trasie Szczecin Główny - > Szczecin Gumieńce.

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Zawszę myślałem, że z biletu można korzystać tylko na liniach ZDiTM, a nie na kolei. No, ale masz na myśli taką sieciówkę np. za 42 zł, ulgową na wszystkie linie. Jaka jest podstawa prawna co do korzystania z takiego biletu na kolei i na jakich trasach oprócz Szczecin Gł. - Szczecin Gumieńce. Od kiedy jest taka możliwość? Dotyczy to tylko pociągów DB?

-- Może kiedyś przyjdą lepsze czasy...
leks napisał(a):

> Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Zawszę myślałem, że z > biletu można korzystać tylko na liniach ZDiTM, a nie na kolei.

Układając. Mając SWT, BBT i MVT można za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w Szczecinie i Policach. Mając sięciówke ZDiTM, można korzystać z pociągów DB na odcinku Główny - Gumieńce.

> No, ale masz na myśli taką sieciówkę np. za 42 zł, ulgową > na wszystkie linie. Jaka jest podstawa prawna co do korzystania z > takiego biletu na kolei

W sumie sam jestem ciekaw gdzie to jest zapisane :]

> i na jakich trasach oprócz Szczecin Gł. > - Szczecin Gumieńce.

Tylko na tej.

> Od kiedy jest taka możliwość?

A nawet nie pamiętam dokładnej daty, ale to było chyba wprowadzanie równocześnie z powyższym.

> Dotyczy to tylko pociągów DB?

Innych na w/w trasie nie ma :]

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez marko 4

zack1989 napisał(a):

> No chyba, że ktoś z PR będzie miły i uruchomi tam > pociągi. Ale to chyba dopiero w 2050.

A osobowe PRów jeździły tam z rana w zeszłym rozkładzie ;)

wysłane przez zack1989 12

marko napisał(a):

> A osobowe PRów jeździły tam z rana w zeszłym rozkładzie ;)

Kursy były pod studentów, ale PR nie rozreklamowało tych kursów i nikt nimi prawie nie jeździł. A masa ludzi m.in. ze Stargardu jeżdżą na Cukrową i Krakowską na zajęcia.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez marko 4

zack1989 napisał(a):

> Kursy były pod studentów, ale PR nie rozreklamowało tych > kursów i nikt nimi prawie nie jeździł. A masa ludzi m.in. ze > Stargardu jeżdżą na Cukrową i Krakowską na zajęcia.

No ja tam nie wiem czy reklamy nie było. Na samym US było trąbione o "Pociągu na uczelnie" nawet na głównej stronie internetowej WZiEU było ;) Czemu ludzie nie jeździli? Nie wiem, ciężko to określić.
marko napisał(a):

> No ja tam nie wiem czy reklamy nie było. Na samym US było > trąbione o "Pociągu na uczelnie" nawet na głównej stronie > internetowej WZiEU było ;) Czemu ludzie nie jeździli? Nie wiem, > ciężko to określić.

Strona WZiEU służy do sprawdzania terminów egzaminów i ogłoszeń dziekanatów :) Ponadto bilet strefowy do Gumieniec już nie obowiązywał i zamiast studenckich 3,15 (do głównego) płaciło się stawkę za 45 km. Oprócz tego z dworca trzeba dojśc pod wydział, a to łącznie zajmuje ok. 8-10 minut.

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez marko 4

Mareczek napisał(a):

> Strona WZiEU służy do sprawdzania terminów egzaminów i ogłoszeń > dziekanatów :)

Taaak? :P

> Ponadto bilet strefowy do Gumieniec już nie > obowiązywał i zamiast studenckich 3,15 (do głównego) płaciło > się stawkę za 45 km.

Ktoś był mądry i chciał zarobić :D Nie wyszło...

> Oprócz tego z dworca trzeba dojśc pod > wydział, a to łącznie zajmuje ok. 8-10 minut.

Nie przesadzaj... ja tam idę 5 minut max. Szkoda, że bilet był tak drogi, bo jakby było to 3,15 to napewno ludzie podjechaliby kiblem i przeszli się ten kawałek, a nie ściskali się w tłoku 61/81. Już nie wspomnę, że kible w weekendy też tam przyjeżdżały więc i zaoczni by mieli transport...
marko napisał(a):

> > Strona WZiEU służy do sprawdzania terminów egzaminów i ogłoszeń > > dziekanatów :) > > Taaak? :P

A znasz inną funckje? Wątpie aby ktoś tam wchodził i szukał informacji o pociągu :]

> Ktoś był mądry i chciał zarobić :D Nie wyszło...

Raczej ktoś przeoczył... Podobne były cyrki (chyba nadal są) z Rurka. Taniej jest kupić bilet do Goleniowa (38 km) niż do Rurki (30 km) ;P

> Nie przesadzaj... ja tam idę 5 minut max.

Od drzwi pociągu na np. 7 piętro wydziału? :]

-- "Potem myśliwi przeszukując okolicę natknęli się na wypoczywającego jelonka. Gdyby tam była puma, to nie byłoby jelonka - powiedział Sobiak" - (C) onet.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez marko 4

Mareczek napisał(a):

> Od drzwi pociągu na np. 7 piętro wydziału? :]

Że co? Mówie o drzwiach wejściowych wydziału, które są na parterze, a nie na 7 piętrze.

wysłane przez RJawdyk

Mareczek napisał(a):

> Raczej ktoś przeoczył... Podobne były cyrki (chyba nadal są) z > Rurka. Taniej jest kupić bilet do Goleniowa (38 km) niż do Rurki (30 > km) ;P

Żeby tylko tutaj tak było ;) Choćby Gryfice i Baszewice, czy taniej jest złożyć bilet Kg - Trzebiatów i Trzebiatów - Szczecin Główny (4 plus 12 zł) niż całą trasę (19 zł). Pewnie takich kwiatków jest więcej, ale to raczej efekt uboczny promocji dla dociekliwych :)

wysłane przez paki

Mareczek napisał(a):

> Raczej ktoś przeoczył... Podobne były cyrki (chyba nadal są) z > Rurka. Taniej jest kupić bilet do Goleniowa (38 km) niż do Rurki (30 > km) ;P

Podobnie z Reptowem i Stargardem;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi