Forum

Bilety z terminalu

U konduktorów pociągów spółki Przewozy Regionalne można kupować nie tylko bilety jednorazowe, ale i okresowe, turystyczne oraz REGIOkarnety. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu ich w mobilne terminale. Podróżni wsiadający na stacjach lub przystankach bez kas nie płacą za ich wystawienie.

wysłane przez stoch

Takie bilety z terminala nie są dobre. Jeżeli bilet np. turystyczny mam w portfelu to ten tusz z paragonu się po prostu wymazuje, tak więc moim zdaniem na takie bilety lepsze są blankiety.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

stoch napisał(a):

> Takie bilety z terminala nie są dobre. Jeżeli bilet np. > turystyczny mam w portfelu to ten tusz z paragonu się po > prostu wymazuje, tak więc moim zdaniem na takie bilety > lepsze są blankiety.

Tak zgadza się, ale dzięki takiemu rozwiązaniu osoby wsiadające do pociągu na stacji przy której nie ma kasy biletowej nie będą musieli jechać np. dzień wcześniej na większą stację gdzie działa kasa biletowa by nabyć takowy bilet. Zwłaszcza, że obecnie mamy sytuację zmierzającą do zamknięcia większości kas na mniejszych dworach.

wysłane przez stoch

PawelJ napisał(a):

> Tak zgadza się, ale dzięki takiemu rozwiązaniu osoby > wsiadające do pociągu na stacji przy której nie ma kasy > biletowej nie będą musieli jechać np. dzień wcześniej na > większą stację gdzie działa kasa biletowa by nabyć takowy > bilet. Zwłaszcza, że obecnie mamy sytuację zmierzającą do > zamknięcia większości kas na mniejszych dworach.

Równie dobrze konduktor może mieć przy sobie gotowe blankiety na bilety turystyczne (na okresowe nie wiem czy dałoby radę), które były by takie jak ten: http://img32.imageshack.us/img32/7894/imgmodified.jpg Z tym, że pola: "Ważny od", "Właściciel" oraz "Dokument ze zdjęciem nr" były by puste i wypiełniane dopiero w pociągu przez pasażera/konduktora.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.