Forum

Dni Techniki Kolejowej w Szczecinie

PKP PLK S.A. zapraszają na Dni Techniki Kolejowej w Szczecinie. Impreza odbędzie się 12 czerwca.

wysłane przez Bodek

Jeżeli to jest oficjalna informacja, to jestem zażenowany poziomem nazewnictwa dotyczącego parowozu. Po pierwsze jest to parowóz serii Pm36. Przydomek "Piękna Helena" został mu nadany przez jakiegoś "bezimiennego" kolejarza i jest to określenie umowne, nieformalne. W związku z tym powinno się go używać co najwyżej jako dodatek do oficjalnego oznaczenia parowozu, które brzmi Pm36-2. Gdyby proponowane przez autora informacji metody nazywania przyjąć szerzej, mielibyśmy zapewne np. "zameczek" zamiast zamku książąt pomorskich, albo "cafe brama" zamiast Bramy Królewskiej itp. (może moje przykłady nie są najtrafniejsze, ale chodzi o zasadę a nie o konkretny przypadek).
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

Bodek napisał(a):

> Jeżeli to jest oficjalna informacja, to jestem zażenowany > poziomem nazewnictwa dotyczącego parowozu.

Program jest wklejką z maila, który dostaliśmy bezpośrednio od PLK.

> Po pierwsze jest to parowóz serii Pm36. Przydomek "Piękna > Helena" został mu nadany przez jakiegoś "bezimiennego" > kolejarza i jest to określenie umowne, nieformalne.

Weź pod uwagę to, że przeciętnemu Kowalskiemu "Pm36" kompletnie nic nie mówi. Natomiast "Piękna Helena" jest nazwą medialną, kojarzoną przez ludzi. A nie oszukujmy się - DTK są dla zwykłych ludzi, a nie mikoli.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Na oficjalnych stronach parowozowni Wolsztyn czy "Flota Wielkopolski" jest taki opis: "Pociąg poprowadzi legendarna "Piękna Helena" czyli parowóz Pm36-2 z wolsztyńskiej parowozowni." Piękna Helena na swoich macierzystych stronach zawsze jest wymieniana, wiec nie wiem o co Ci chodzi.

wysłane przez Mareczek 5

Od znajomego kolejarza dostałem cynka "rozkładowego", który prezentuje się tak:

MOPPc 785019: Poznan Gł. - Szczecin Gł. Szczecin Dąbie 11:44/45 Szczecin Zdroje 11:49 Regalica 11:51 Dziewoklicz 11:54 Szczecin Wstowo 11:56 Szczecin Główny 12:01

Wodowanie, sesja fotograficzna

ROPPc 885018: Szczecin Gł. - Dziewoklicz - Szczecin Gł. Szczecin Gł. 13:19 SPC 13:22 SPB 13:26 Dziewoklicz 13:32 Szczecin Wstowo 13:35 Szczecin Gł. 13:40

LPPc 885058 luzem: Szczecin Gł. - SPC Szczecin Gł. 13:50 SPC 13:53

Wjazd na Nabrzeże Bułgarskie

LPPc 885049: SPB - Szczecin Gł. SPB 15:49 Dziewoklicz 15:55 Szczecin Wstowo 15:58 Szczecin Gł. 16:04

MOPPc 875018: Szczecin Gł. - Poznań Gł. Szczecin Gł. 16:15 SPC 16:18 SPB 16:22 SPA 16:24 Regalica 16:26 Szczecin Zdroje 16:29 Szczecin Dąbie 16:33/36

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Marcel

Zwiedzanie hali napraw lokomotyw elektrycznych PKP CARGO S.A. Zachodniopomorskiego Zakładu Spółki przy ul Marynarskiej 1 odbędzie się w sobotę 12 czerwca godzinach od 13:00 do 15:00. Oprócz tego, jak co roku, otwarta będzie Izba Tradycji.

Mam też gorącą prośbę do tych z Was, którzy się tam wybiorą. Po ostatnich wydarzeniach "Prawdziwych MK" proszę o bezwzględne zachowanie zasad bezpieczeństwa na terenie Zakładu, szczególnie w hali napraw lokomotyw jest wiele miejsc gdzie można nieświadomie zrobić sobie krzywdę, a znając życie jak i po doświadczeniach z lat ubiegłych mimo ogrodzenia kanałów i nadzoru z mojej strony, wielu odwiedzających zignorowało moje ostrzeżenia wchodząc tam gdzie być nie powinni. W tym roku zwiedzanie hali wachlarzowej - naprawy lok. spalinowych - nie będzie możliwe, tak więc proszę o rozwagę aby nie narobić sobie jak i nam organizatorom kłopotu.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

Na stronie "Berlin macht Dampf" wisi sobie informacja odnośnie sobotniego przyjazdu do Szczecina o treści "Diese Fahrt fällt leider aus".

wysłane przez margor

mkubien napisał(a):

> Na stronie "Berlin macht Dampf" wisi sobie informacja > odnośnie sobotniego przyjazdu do Szczecina o treści "Diese > Fahrt fällt leider aus".

Schade :(