Forum

Pociągiem do Berlina - czym można jeździć

Pociągiem do Berlina - czym można jeździć

wysłane przez Jacek

Witam

Wybieram się za jakiś czas do Berlina. Chciałbym zakupić bilet jednorazowy za 10 Euro i niestety na cenie kończy się moja wiedza na temat tego biletu. Z pewnością mogę pojechać standardową trasą i "standardowymi" pociągami do Berlina, jednakże na ulotkach reklamowych nowej taryfy znajduje się także mała tabelka z rozkładem jazdy Szczecin-Berlin, która rodzi nowe pytania.

Mianowicie, oprócz połączeń RegionalBahn+RegionalExpress, jest także wzmianka o połączeniu RegionalBahn + EuroCity (przesiadka w Angermunde po godz. 13). W opisie biletu jednorazowego oraz biletu dziennego niestety brakuje informacji, czy można poruszać się wszystkimi rodzajami pociągów czy tylko jak w przypadku biletu grupowego BBT - pociągami RegionalBahn i RegionalExpress.

I jeszcze jedna sprawa. W opisie biletu grupowego BBT jest informacja o tym, że do Berlina można jeździć tylko trasą przez Tantow. Ta informacja nie jest zawarta w przypadku biletu jednorazowego. Czy zatem za 10 Euro mogę także pojechać do Berlina przez Pasewalk?

Pozdrawiam
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Re: Pociągiem do Berlina - czym można jeździć

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jacek napisał(a):

[ciach]

Wiec. Informację o tej ofercie znalazłem na stronie VBB, na stronie DB informacji brak. Na stronie VBB jest podane, że oferta obowiązuje tylko na trasie Szczecin-Tantow, co wynika z tego, że ten odcinek jest objęty taryfą VBB. Na tym bilecie też możesz jeździć komunikacją miejską ale tylko w strefie A i B. Wydaję mi się, że można jechać tym EC ale głowy nie dam. Na biletach BBT też możesz jechać wybranymi pociągami IC i EC, ich wykaz też jest podany na stronie.
PawelJ napisał(a):

> Wydaję mi się, że można jechać tym EC ale > głowy nie dam. Na biletach BBT też możesz jechać wybranymi > pociągami IC i EC, ich wykaz też jest podany na stronie.

Faktycznie. Na stronie znajduje się wykaz pociągów IC i EC, którymi można podróżować na wybranych odcinkach w ramach taryfy VBB. Dzięki za wskazówki!