Forum

Smerfem w drzewo

27 września o godzinie 17:15 pociąg REGIO nr 88826 relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg na odcinku Osina - Nowogard najechał na leżące w poprzek toru, powalone przez wiatr drzewo.

wysłane przez volvob10ma 6

Oczywiście PLK jest niewinne... Podobne rzeczy działy się na trasie Słupsk-Szczecinek, tam także były wynikiem zaniedbań. Czy musi się coś stać aby zaczęto działać?

Czy PLK można teraz jakoś obciążyć kosztami? Czy naprawa będzie pokryta z ubezpieczenia? Bo PLK odpowiada chyba za utrzymanie odpowiedniego stanu infrastruktury i podcinkę drzew/krzaków, tym bardziej, że było to zgłaszane...

Czyli wychodzi na to że w PESIE będą już dwa pojazdy: 002 i 006? W związku z tym chyba pojawią się niemcobusy na niektórych obiegach?

wysłane przez Bodek

volvob10ma napisał(a):

> Czy PLK można teraz jakoś obciążyć kosztami? Czy naprawa > będzie pokryta z ubezpieczenia? Bo PLK odpowiada chyba za > utrzymanie odpowiedniego stanu infrastruktury i podcinkę > drzew/krzaków, tym bardziej, że było to zgłaszane...

Pojazdy są ubezpieczone, więc koszty naprw pokrywa ubezpieczyciel, ale zapewne ściągnie je sobie później z PLK-i. Z tego co wiem tego typu spraw między PLK a ubezpieczycielami w całej Polsce jest już co najmniej kilkanaście.

> Czyli wychodzi na to że w PESIE będą już dwa pojazdy: 002 > i 006? W związku z tym chyba pojawią się niemcobusy na > niektórych obiegach?

Na razie jest tam tylko 006. Dwójka póki co stoi w Kołobrzegu i czeka na przyjazd ludzi z Pesy w celu oględzin. Helmuty są cały czas w ruchu i jeszcze trochę pohulają :)

wysłane przez volvob10ma 6

Bodek napisał(a):

> Na razie jest tam tylko 006. Dwójka póki co stoi w > Kołobrzegu i czeka na przyjazd ludzi z Pesy w celu oględzin. > Helmuty są cały czas w ruchu i jeszcze trochę pohulają :)

Tak, wiem, że jeżdżą cały czas jak narazie :) Chodziło mi o to, że pojawi się jeszcze jeden niemcobus, no bo coś za tą "dwójkę" musi jeździć, przynajmniej dopóki nie przyjedzie 007 i 008 (bo chyba jeszcze nie przyjechały?)

wysłane przez Bodek

volvob10ma napisał(a):

>  > Tak, wiem, że jeżdżą cały czas jak narazie :) Chodziło mi o > to, że pojawi się jeszcze jeden niemcobus, no bo coś za tą > "dwójkę" musi jeździć, przynajmniej dopóki nie przyjedzie > 007 i 008 (bo chyba jeszcze nie przyjechały?)

Czytaj wątek obok. Jutro przyjeżdżają :)