Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie kolej

"Smerfem" w drzewo

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

27 września o godzinie 17:15 pociąg REGIO nr 88826 relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg na odcinku Osina - Nowogard najechał na leżące w poprzek toru, powalone przez wiatr drzewo.
W wyniku zdarzenia uszkodzony został m.in. przód pojazdu, poszycie boczne oraz wybitych zostało kilka szyb bocznych zespołu SA136 obsługującego pociąg. Na szczęście nikt z podróżnych ani obsługi pociągu nie ucierpiał.

Linia kolejowa nr 402 Koszalin - Goleniów obfituje w odcinki mocno zarośnięte drzewami oraz wysokimi krzakami, stwarzającymi stałe zagrożenie dla ruchu pociągów pasażerskich. Jest to wynikiem wieloletnich zaniedbań ze strony zarządcy infrastruktury kolejowej. Zarówno właściciel taboru - Urząd Marszałkowski, jak i przewoźnik - spółka Przewozy Regionalne wielokrotnie zwracały na ten fakt uwagę spółce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Niestety jak dotąd bez efektu.

Z uwagi na uszkodzenia urządzeń umieszczonych pod podwoziem 002, pojazd najprawdopodobniej będzie musiał przejść naprawę powypadkową u producenta, co spowoduje jego kilkutygodniowe wyłączenie z eksploatacji.

4 komentarze