W związku z występem na stołecznym Stadionie Narodowym drużyny Pogoni Szczecin w finale rozgrywek „Fortuna Puchar Polski” w piłce nożnej i ogromnym zainteresowaniu przejazdami w dniu 2 maja (czwartek), uruchomione zostaną przez spółkę „PKP Intercity” pociągi specjalne oraz wagony dodatkowe.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W najbliższą niedzielę (10 marca) do Szczecina na mecz z Pogonią Szczecin (godz. 15:00) pociągiem specjalnym przyjadą kibice Zagłębia Lubin. W rejonie stacji „Szczecin Dąbie” spodziewani są o godzinie 12:00, natomiast przy przystanku „Szczecin Pogodno” po godzinie 12:15. Powrót ze stacji „Szczecin Niebuszewo” chwilę po godzinie 18.

brak komentarzy

W środę (10 stycznia) około godziny 8:10 na przejeździe w okolicach miejscowości Budzyń (województwo Wielkopolskie, szlak Rogoźno Wielkopolskie - Budzyń) doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i pociągu 87940 (Kołobrzeg - Poznań Główny) obsługiwanego zachodniopomorską jednostką EN57AL-1527.

1 komentarz | czytaj dalej »

Jak informuje Polregio, w związku z brakiem taboru awaryjnie w dniach 18-21 grudnia 2023 r. zostaną odwołane wszystkie pociągi kursujące na trasie Sławno – Darłowo – Sławno. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W piątkowy wieczór po godzinie 19 na przejeździe kolejowym w miejscowości Piaski Wielkie pociąg „Regio” jadący do Świnoujścia zderzył się z samochodem typu van. Kierowca, 40-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Pociąg wiózł ponad 70 pasażerów - nikt nie został poszkodowany. Uruchomiono komunikację zastępczą. Droga krajowa była częściowo zablokowana.

brak komentarzy

10 grudnia 2023 r. wprowadzone zostały postoje przy stacji Szczecin Gumieńce dla wszystkich autobusów kursujących w ramach komunikacji zastępczej na trasie Szczecin – Angermünde. Dotychczas postój tam nie obowiązywał dla kursów przyspieszonych.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W sobotę, 18 listopada około godziny 10:40 na stacji „Nowy Sącz” widziano ruszający w podróż do województwa zachodniopomorskiego zestaw jednostek ED78-028+EN63A-046 po naprawach bieżących. Na terenie firmy „NEWAG” nadal stoi uszkodzony w wypadku kilka tygodni temu pojazd EN63H-012.

brak komentarzy

Jak co roku, w listopadzie na trasę ruszą pociągi pielgrzymkowe do Częstochowy. W 2023 r. uruchomionych zostanie 7 składów, a przejazdy odbędą się 4 listopada „tam” i 5 listopada „z powrotem”.

brak komentarzy | czytaj dalej »

28 października kolejny pociąg specjalny przywiezie kibiców na mecz z Pogonią Szczecin.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W niedzielę, 1 października z Poznania do stacji Szczecin Niebuszewo zaplanowany jest kolejny pociąg specjalny spółki „PKP Intercity” (długości około 13 wagonów). Przyjazd około godziny 16, wyjazd do Wielkpolski po godzinie 20.

brak komentarzy