Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie

Rozpoczął się remont linii kolejowej nr 102 łączącej Polskę z Ukrainą. Nieczynna od lat w regularnym ruchu pasażerskim trasa nabiera znaczenia w kontekście trwającej wojny. Infrastruktura ma być gotowa już we wrześniu. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

1 czerwca zacznie obowiązywać w Niemczech bilet miesięczny za 9 euro. Jak działa? Czy można zabrać ze sobą psa, zarezerwować miejscówkę?

brak komentarzy | czytaj dalej »

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztować rewitalizacja linii kolejowej nr 308 między Jelenią Górą i Mysłakowicami. To pierwszy etap na drodze do uruchomienia połączeń w Kotlinie Jeleniogórskiej, docelowo umożliwiających dojazd koleją do Karpacza, Kowar i Ogorzelca. Dziś w urzędzie gminy w Mysłakowicach plac budowy przekazano wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację, tak aby na linii ponownie uruchomić ruch pasażerski. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

3 komentarze | czytaj dalej »

Po 21 latach od odstawienia wagonów pocztowych Ukrzalinycia wznawia przewóz paczek i listów koleją. Do rewizji nastawienia do tej usługi zmusiła Ukraińców wojna. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Stadler osiągnął półmetek w realizacji projektu rozbudowy dziesięciu pociągów FLIRT Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej o dodatkowy człon.  

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała właśnie o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na rewitalizację linii kolejowej 317 z Gryfowa Śląskiego do Mirska. To pierwszy etap projektu, który ma pozwolić na powrót regularnych połączeń pasażerskich do Świeradowa-Zdroju. O ile nie będzie odwołań, prace na linii 317 wykona firma Torhamer. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

PKP PLK poinformowała o sytuacji na sieci kolejowej. Nie działa 19 z 33 lokalnych centrów sterowania z urządzeniami firmy Alstom (d. Bombardier). W praktyce oznacza to znaczące utrudnienia i odwoływanie pociągów w skali całego kraju. Problem dotyczy ok. 820 km linii. Zarządca nie wyklucza ataku cybernetycznego.

brak komentarzy | czytaj dalej »

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na odtworzenie przystanków osobowych na linii 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Czerwieńsk – Gubin.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dziś (10 stycznia) najstarszy czynny EN57-038, wyprodukowany w 1963 roku, opuścił zakład ZNTK Mińsk Mazowiecki. Przywrócono mu historyczne barwy. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

W połowie 2022 r. uruchomione mają zostać połączenia pasażerskie na trasie z Zielonej Góry do niemieckiego Guben. Będzie to reaktywacja po 20 latach przerwy.

brak komentarzy | czytaj dalej »