Forum

Zmodernizowany "byk" przy akompaniamencie Rp1 przelatuje...

film
czas trwania: 1:08
odtwórz
Zmodernizowany "byk" przy akompaniamencie Rp1 przelatuje przez Dąbie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Dosyć duża prędkość przelotowa jak na przejazd torem przy peronie + ładne Rp1 :D
lukaszenko napisał(a):

> Dosyć duża prędkość przelotowa jak na przejazd torem > przy peronie

Tzn jaka? Jesteś w stanie określić z dokładnością +/- 10km/h ?

>ładne Rp1 :D

facepalm

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
MaK napisał(a):

> Tzn jaka? Jesteś w stanie określić z dokładnością +/- > 10km/h ?

Około 70km/h na pewno.
lukaszenko napisał(a):

> Około 70km/h na pewno.

I według Ciebie to za dużo na przelot przy krawędzi peronu?
MaK napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> > Około 70km/h na pewno. >  > I według Ciebie to za dużo na przelot przy krawędzi peronu?

Na przelot to zdecydowanie zbyt mało, ale Rp1 i tak najważniejsze ;)
lukaszenko napisał(a):

> Dosyć duża prędkość przelotowa jak na przejazd torem > przy peronie + ładne Rp1 :D

Hotel z Świnoujścia miał 60 km/h przez Dąbie, nie wiem ile ma ten towar ale może mięć podobnie.

-- Jestem z Kozanowa czytaj jestem Kozakiem
kalapele napisał(a):

> Hotel z Świnoujścia miał 60 km/h przez Dąbie, nie wiem ile > ma ten towar ale może mięć podobnie.

Może dlatego, że ze Świnoujścia pośpiech był albo przed albo za wajchami na "krzywo". A towar na video ma w składzie eaos'y których Vmax konstrukcyjna to bodajże 80km/h.

Oj znawcy, znawcy...

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
@MaK strasznie się napinasz, ja tylko podałem zwykłą informacje o prędkości. Chyba wstałeś lewą nogą =] Facepalm.
MaK napisał(a):

> A towar na video ma w składzie eaos'y których Vmax > konstrukcyjna to bodajże 80km/h.

Eaos ma prędkość konstrukcyjną 100 km/h. Przeglądając filmik naliczyłem około 32 Eaosów (w tym 30 typu 412w i 2 typu 409w - to te z jednymi drzwiami wysypowymi po bokach), oprócz tego jest tam chyba po 4 wagony typu Eans i Eanos, których prędkość konstrukcyjna wynosi 120 km/h. Myślę, że głównym powodem takiej, a nie innej prędkości jest ogólne brutto pociągu. W składzie jest 40 węglarek załadowanych węglem (koksem?) - biorąc pod uwagę pojemność węglarek, to brutto pociągu dochodzi do 3000t, więc nie ma się co dziwić, że pociąg jedzie dość wolno.

Oj słabo, słabo... ;) :P

-- Ten trzeci i najgłupszy...
marko napisał(a):

> Oj słabo, słabo... ;) :P

Jak juz napisałem, "Vmax bodajże 80km/h" Ogólnie, to węglarki są jeszcze w wersji "SS", gdzie to napwet 120 km/h

Ale jakie warunki musi spełnić itp, nie wiem. Nigdy mnie to nie interesowało :>

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...