Forum

SST a linia nr 417

wysłane przez pioko17 38

Od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie.

Czy wraz z budową linii SST zostanie rozebrana linia nr 417 (do Ciepłowni Kijewo jakby ktoś nie wiedział), czy może pozostanie ona pomiędzy SST a Przelotową? Jej rozebranie byłoby trochę niedorzeczne, bo pozbawiłoby ciepłownię taniego dostarczania miału.

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> Od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie. >  > Czy wraz z budową linii SST zostanie rozebrana linia nr 417 > (do Ciepłowni Kijewo jakby ktoś nie wiedział),

Do SEC Prawobrzeże, to odchodzi bocznica szlakowa. Tak jak zawsze było. Odchodzi ona od linii 417 Szczecin Dąbie SDB - Granica PLK

czy może > pozostanie ona pomiędzy SST a Przelotową? Jej rozebranie > byłoby trochę niedorzeczne, bo pozbawiłoby ciepłownię > taniego dostarczania miału.

Wątpie, żeby było miasto stać na to, aby wykupić tą linię od PKP PLK.

BTW. Weź mi wytłumacz. Jak można się nazwać "miłośnikiem kolei" nie wiedząc tak podstawowych rzeczy na temat terenów na których się mieszka, robi zdjęcia i często przebywa...

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

MaK napisał(a):

> BTW. Weź mi wytłumacz. Jak można się nazwać "miłośnikiem > kolei" nie wiedząc tak podstawowych rzeczy na temat terenów > na których się mieszka, robi zdjęcia i często przebywa...

Miłośnik, to osoba, która interesuje się czymś na swój sposób. Nikt nie mówił, że trzeba być znawcą o infrastruktury kolejowej, itp. Mnie to po prostu tak nie kręci! A jak masz z tym problem, to do lekarza, nie do mnie.

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> Miłośnik, to osoba, która interesuje się czymś na swój > sposób. Nikt nie mówił, że trzeba być znawcą o > infrastruktury kolejowej, itp. Mnie to po prostu tak nie kręci! > A jak masz z tym problem, to do lekarza, nie do mnie.

Oczywiście.

Ale nie upoważnia to ''miłośnika'' to wypisywania głupot i rzeczy nieprawdziwych na temat zamiłowania. Lepiej na form zapytać niż pisać coćś i się przy tym upierać.

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...

wysłane przez pioko17 38

MaK napisał(a):

> Ale nie upoważnia to ''miłośnika'' to wypisywania głupot i > rzeczy nieprawdziwych na temat zamiłowania. Lepiej na form > zapytać niż pisać coćś i się przy tym upierać.

A przy czym ja ci się tu upieram? Zadałem tylko pytanie, oczekując na nie odpowiedzi, a ty zamiast odpowiedzieć, od razu lecisz na mnie mordą, że ze mnie żaden MK, skoro nie wiem takich rzeczy. I właśnie sobie odpowiedz, dlaczego nie zawsze się pytam...

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> lecisz na mnie mordą,

Nie zagalopowałeś się za daleko? Proszę to odwołać!

wysłane przez pioko17 38

MaK napisał(a):

> Nie zagalopowałeś się za daleko?

Nie, taka jest prawda. Przeczytaj sobie swoje posty i się zastanów, jak ja się czuję.

> Proszę to odwołać!

Może jeszcze frytki do tego?

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> Nie, taka jest prawda. Przeczytaj sobie swoje posty i się zastanów, > jak ja się czuję.

W sumie się nie dziwie. Z taką inwencją i reżyserstwem "eurosiów", też bym się czuł nie teges..

> Może jeszcze frytki do tego?

Przyniose je Tobie na peron 2 w Dąbiu :)

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...

wysłane przez pioko17 38

MaK napisał(a):

> Z taką inwencją i reżyserstwem "eurosiów", > też bym się czuł nie teges..

To mi nie przeszkadza, tylko Twoje komentarze.

> Przyniose je Tobie na peron 2 w Dąbiu :)

No, to się spóźniłeś, bo jak zauważyłeś może, już tam się nie pojawiam.

wysłane przez MarcinB

pioko17 napisał(a):

> Nie, taka jest prawda. Przeczytaj sobie swoje posty i się zastanów, > jak ja się czuję.

A zastanowiłeś się jak ja się czuje, jak inni się czują? Kolego kręcisz sobie te filmiki, to sobie kręć, ale weź do ... zainwestuj w statyw. Kiedyś pisałem, że to prawie manifest "Dogmy 95" spełnia, ale to był żart. Rozumiesz? Taki dowcip, nie sądziłem, że potraktujesz to serio. Fakt, "MiKol" nie musi znać wszystkich określeń, ważne że wie co to: "eurosie", "świnie", "mechpomy", "bipy", "smerfy" i inne takie. Jak to ma obcykane na blachę, a jeszcze "mechanior" w "helmucie", da mu na filmie takiego "Rp1", że majtasy spadają, to nic tylko przybijać piątki. To to jest prawdziwy "MiKol", a taki który na dodatek pracowników PKP po frytki wysyła, to już jest "Macho MiKol".

wysłane przez pioko17 38

MarcinB napisał(a):

> dodatek pracowników PKP po frytki wysyła, to już jest "Macho MiKol".

Nie chciałem go wysyłać, tylko mu dać, jakbyś doczytał uważnie. :)

wysłane przez marko 4

MarcinB napisał(a):

> Fakt, "MiKol" nie musi znać wszystkich określeń, ważne że wie co > to: "eurosie", "świnie", "mechpomy", "bipy", "smerfy" i inne takie. > Jak to ma obcykane na blachę, a jeszcze "mechanior" w "helmucie", da > mu na filmie takiego "Rp1", że majtasy spadają, to nic tylko > przybijać piątki. To to jest prawdziwy "MiKol", a taki który na > dodatek pracowników PKP po frytki wysyła, to już jest "Macho MiKol".

Cóż poradzić. Mamy pokolenie galerianek, niuń robiących dzióbki, teletubisiów z torebkami i takich tam innych. To i na kolej przyszedł nieubłagany czas. Nie ma już chyba żadnego (dosłownie)forum internetowego o tej tematyce, na którym nie byłyby wałkowane bzdetne i bezsensowne tematy o "err peee jeeeedeeen" wydanej przez taką, czy inną MA-Szynę. Zero jakichkolwiek merytorycznych i sensownych dyskusji. I teraz rodzi się taka jedna kwestia: na tych wszystkich forach również zarejestrowani są kolejarze. W różnych stopniach i funkcjach zawodowych. Nie muszę chyba pisać, jaka opinia rodzi się w nich, czytając takie, a nie inne wypowiedzi, na forach, czy oglądając film z własną osobą w internecie, w którym odmawia "zatrąbienia" człowiekowi niemal klęczącemu przed nim i błagającego o "zatrąbienie". Jak można się tak poniżać?

-- Ten trzeci i najgłupszy...

wysłane przez Kriz8

pioko17 napisał(a):

> Miłośnik, to osoba, która interesuje się czymś na swój > sposób. Nikt nie mówił, że trzeba być znawcą o > infrastruktury kolejowej, itp. Mnie to po prostu tak nie kręci! > A jak masz z tym problem, to do lekarza, nie do mnie.

Dla mnie interesowanie się czymś, to nie jest kręcenie "komórczakiem" filmików na peronie i pisanie bzdur na różnych forach. Dla mnie to zdobywanie wiedzy... Ale może po prostu jestem staroświecki...

I jak o czymś nie mam pojęcia, to po prostu nie zabieram głosu, zostawiam pole do popisu innym.

-- Pokemony atakują...

Pokemony atakują...

wysłane przez pioko17 38

Kriz8 napisał(a):

> "komórczakiem" filmów

Komórką nakręciłem zaledwie 10 moich filmów, więc to niezbyt trafne określenie.

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> Komórką nakręciłem zaledwie 10 moich filmów, więc to niezbyt > trafne określenie.

TO SOBIE STATYW KUP, skoro kręcisz aparatem!

wysłane przez Mareczek 5

pioko17 napisał(a):

> Czy wraz z budową linii SST zostanie rozebrana linia nr 417 > (do Ciepłowni Kijewo jakby ktoś nie wiedział), czy może > pozostanie ona pomiędzy SST a Przelotową?

Torowisko tramwajowe będzie biegło po południowej stronie toru kolejowego. Ponadto w ramach budowy pętli "Turkusowa" ma powstać przejście podziemne pod torem kolejowym w pobliżu ww. pętli.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Mareczek napisał(a):

[ciach]

Dziękuję za rzeczową informację. ;)