Forum

Bundestag upomina się o linię kolejową do Szczecina

Uchwałę, w której znalazł się zapis, by poprawiać połączenie kolejowe ze Szczecinem, przyjął Bundestag. - Rząd federalny traktuje to zadanie bardzo poważnie - zapewnia "Gazetę" wiceszefowa niemieckiego MSZ.
Ten artykuł - żeby nie siać niepotrzebnego pesymizmu, należy uzupełnić o informację, która dziś pojawiła się na Rynku Kolejowym. Dotyczy ona zawarcia w najbliższy wtorek polsko-niemieckiej umowy międzypaństwowej. Umowa precyzuje kwestie związane z rozwojem sieci kolejowej łączącej oba kraje - jej modernizacją i rozbudową oraz procedurami wzajemnego uzgadniania i dopuszczania do ruchu przewoźników kolejowych - w tym prywatnych. Sądzę, że zawarcie tej umowy daje realną nadzieję na przyspieszenie działań w kierunku elektryfikacji linii Szczecin Gumieńce - Angermuende na brakującym jej fragmencie i jej modernizację w zakresie której, rozpatrywana jest m.in. odbudowa drugiego toru. Link do artykułu: http://www.rynek-kolejowy.pl/24990/We_wtorek_porozumienie_Polska__Niemcy_Bedzie_KDP.htm

wysłane przez zack1989 12

"(...)Niemcy zmodernizują odcinki kolejowe do granicy z Polską. Jeszcze do końca tego roku ma być gotowy odcinek do Szczecina, dzięki czemu podróż do Berlina skróci się tam z dwóch godzin do mniej więcej 90 minut."

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,9836047,Niemcy_zmodernizuja_tory__do_Berlina_pojedziemy_krocej.html#ixzz1QCPGlgT2

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"