Forum

Regio 88438 Świnoujście-Szczecin Główny

Mam takie pytanie odnośne tego kursu. Czy zawsze jest on obsługiwany przez jednostki ET22/EU07 ? Wczoraj byłem trochę zdziwiony jak zobaczyłem jak w Kliniskach zatrzymuje się taki pociąg.
man1995 napisał(a):

> Mam takie pytanie odnośne tego kursu. Czy zawsze jest on > obsługiwany przez jednostki ET22/EU07 ? Wczoraj byłem > trochę zdziwiony jak zobaczyłem jak w Kliniskach zatrzymuje > się taki pociąg.

Wszystko jest możliwe. Rok temu ostatni pociąg osobowy do Szczecina i następnego dnia pierwszy do Świnoujścia obsługiwał skład pociągu iR "Barbakan".

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> Wszystko jest możliwe. Rok temu ostatni pociąg osobowy do > Szczecina i następnego dnia pierwszy do Świnoujścia > obsługiwał skład pociągu iR "Barbakan".

Ten też jest iR, nawet piętrusa ma jednego. Dzisiaj postaram się sprawdzić czy ma nazwę jakąś.
man1995 napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Wszystko jest możliwe. Rok temu ostatni pociąg osobowy do > > Szczecina i następnego dnia pierwszy do Świnoujścia > > obsługiwał skład pociągu iR "Barbakan". >  > Ten też jest iR, nawet piętrusa ma jednego.

By wskazywało na to co wcześniej napisałem. Napisz jeszcze ile ten skład ma wagonów. Obecnie Barbakan ciągnie dwie grupy, do Krakowa i Jeleniej, więc normalnie ma ok. 8-9 wagonów. Na osobówce prawdopodobnie ma ok. 4 wagony, tj. wykorzystują tylko jedną grupę wagonów.

> Dzisiaj postaram > się sprawdzić czy ma nazwę jakąś.

Lepiej spisać nr wagonu a potem sprawdzić czy jedzie on na Barbakanie.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> By wskazywało na to co wcześniej napisałem. Napisz jeszcze ile > ten skład ma wagonów. Obecnie Barbakan ciągnie dwie grupy, do > Krakowa i Jeleniej, więc normalnie ma ok. 8-9 wagonów. Na > osobówce prawdopodobnie ma ok. 4 wagony, tj. wykorzystują tylko > jedną grupę wagonów.

IR "Barbakan" w obecnym sezonie zazwyczaj z 8 pudłami na haku. Wszystkie zjeżdżają do Szczecina jako ostatnia osobówka ze Świnoujścia.

-- Pokemony atakują...

Pokemony atakują...
Kriz8 napisał(a):

> IR "Barbakan" w obecnym sezonie zazwyczaj z 8 pudłami na haku. > Wszystkie zjeżdżają do Szczecina jako ostatnia osobówka ze > Świnoujścia.

I się wszystko wyjaśniło. No i mamy nadłuższym skład osobowy na sieci ;)

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):

> By wskazywało na to co wcześniej napisałem. Napisz jeszcze ile > ten skład ma wagonów. Obecnie Barbakan ciągnie dwie grupy, do > Krakowa i Jeleniej, więc normalnie ma ok. 8-9 wagonów. Na > osobówce prawdopodobnie ma ok. 4 wagony, tj. wykorzystują tylko > jedną grupę wagonów.

Na 99% jest 8 wagonów.

> Lepiej spisać nr wagonu a potem sprawdzić czy jedzie on na > Barbakanie.

Niestety nie miałem okazji dziś sprawdzić tego, ale spróbuje następnym razem.
man1995 napisał(a):

> Mam takie pytanie odnośne tego kursu. Czy zawsze jest on > obsługiwany przez jednostki ET22/EU07 ? Wczoraj byłem > trochę zdziwiony jak zobaczyłem jak w Kliniskach zatrzymuje > się taki pociąg.

Nie wiem jak to jest z 88438/9, ale 88320/1/941 zwykle jeździ na wagonach. W Wysokiej kilka się odłącza i jedzie do Kamienia jako 88941. Chociaż raz zdarzyło mi się widzieć na tym pociągu 2xEN57.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
stoch napisał(a):

, ale 88320/1/941 zwykle jeździ > na wagonach. W Wysokiej kilka się odłącza i jedzie do > Kamienia jako 88941.

Znaczy co? Ze Szczecina jadą dwa loki i w Wysokiej jeden lok ciągnie część do Świnoujścia a "kilka" wagonów ciągnie drugi lok do Kamienia? Czy lok czeka w Wysokiej i zabiera grupę do Kamienia? :O
wojtazz napisał(a):

[ciach]

Jedzie jeden lok ze Szczecina z bodajże 4 wagonami. W Wysokiej 2 się odłączają i z innym lokiem jadą do Kamienia, a ten lok ze Szczecina + pozostałe 2 wagony jadą do Świnoujścia. Ale taki myk robią poza wakacjami, bo w wakacje 88320 do Kamienia nie jeździ.
stoch napisał(a):

> Jedzie jeden lok ze Szczecina z bodajże 4 wagonami. W Wysokiej 2 > się odłączają i z innym lokiem jadą do Kamienia, a ten lok ze > Szczecina + pozostałe 2 wagony jadą do Świnoujścia. Ale taki > myk robią poza wakacjami, bo w wakacje 88320 do Kamienia nie > jeździ.

88320 poza wakacjami jeździ na 2 jednostkach z dzieleniem w Wysokiej Kamieńskiej. O żadnych wagonach i 2 lokomotywach nie może być mowy.

-- Pokemony atakują...

Pokemony atakują...

wysłane przez Lukasy

Kriz8 napisał(a):

> 88320 poza wakacjami jeździ na 2 jednostkach z dzieleniem w Wysokiej > Kamieńskiej. O żadnych wagonach i 2 lokomotywach nie może być > mowy.

Wagonowy osobowy do Świnoujścia to pociąg po 5 rano ze Szczecina, numer 88322. W tamtym roku też tak było.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

> > 88320 poza wakacjami jeździ na 2 jednostkach z dzieleniem w > Wysokiej > > Kamieńskiej. O żadnych wagonach i 2 lokomotywach nie może być > > mowy. >  > Wagonowy osobowy do Świnoujścia to pociąg po 5 rano ze Szczecina, > numer 88322. W tamtym roku też tak było.

No dobra ale on żadnych wagonów do Kamienia nie ma.

-- Ten trzeci i najgłupszy...

wysłane przez Lukasy

A z mojej wypowiedzi wynikło, że ma? Wtrąciłem jedynie rzecz o wagonowym osobowym. Mea culpa.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
marko napisał(a):

> No dobra ale on żadnych wagonów do Kamienia nie ma.

Z kolei ten, który kilka razy widziałem, wagony do Kamienia miał.
stoch napisał(a):

  > Z kolei ten, który kilka razy widziałem, wagony do Kamienia miał.

A w jakim okresie mniej więcej go widziałeś, bo z tego co wiem na porannym dzielonym w Wysokiej osobowym jadą zawsze dwie jednostki EN57, które następnie, na wymienionej stacji są dzielone i jedna jedzie do Świnoujścia, a druga do Kamienia.

-- Ten trzeci i najgłupszy...
marko napisał(a):

> A w jakim okresie mniej więcej go widziałeś, bo z tego co wiem na > porannym dzielonym w Wysokiej osobowym jadą zawsze dwie jednostki > EN57, które następnie, na wymienionej stacji są dzielone i jedna > jedzie do Świnoujścia, a druga do Kamienia.

W tamte wakacje i po okresie letnim, ale 1 czerwca widziałem 2xEN57.
stoch napisał(a):

> marko napisał(a):

>  > > A w jakim okresie mniej więcej go widziałeś, bo z tego co wiem na > > porannym dzielonym w Wysokiej osobowym jadą zawsze dwie jednostki > > EN57, które następnie, na wymienionej stacji są dzielone i jedna > > jedzie do Świnoujścia, a druga do Kamienia. >  > W tamte wakacje i po okresie letnim, ale 1 czerwca widziałem 2xEN57.

Co za jałowa dyskusja! Do Kamienia od wielu lat nie kursują ŻADNE pociągi zestawione z lokomotywy i wagonów. Dotyczy to zarówno sezonu, jak i okresu po nim.

Po i przed sezonem letnim pierwszy pociąg ze Szczecina do Świnoujścia nr 88320/1 od dwóch lub nawet trzech lat jeździ jako dwugrupowy. Druga jednostka w E jest wyłączana w Wysokiej i jedzie do Kamienia (ujawniony podsył - bo po co komu o tej porze pociąg do Kamienia), po czym wraca stamtąd jako poc. nr 88930/1 do Szczecina. W sezonie jest trochę inaczej - jednostka na poranny pociąg nr 88930/1 do Szczecina nocuje w Wysokiej po ostatnim wieczornym pociągu z Kamienia.

Tu nic się nie zmienia od kilku lat, bo ten układ działa dobrze i dobrze służy ludziom. Więc nie ma nad czym dyskutować.

Natomiast poc. nr 88322/3 do Świnoujścia i nr 88438/9 ze Świnoujścia do Szczecina w sezonie obsługiwane są składem z IR Barbakan ze względu na konieczność zjazdu wagonów na obrządzanie w Szczecinie. Poza tym postój składu w Świnoujściu oraz trzymanie przez noc Cargowskiej lokomotywy też swoje kosztuje, więc ustalono że jest to dobre rozwiązanie, tym bardziej że z EZT jest ten problem, że sprawnych jest coraz mniej.
Bodek napisał(a):

> Do Kamienia od wielu lat nie kursują ŻADNE pociągi zestawione z > lokomotywy i wagonów. Dotyczy to zarówno sezonu, jak i okresu po nim.

Ja tylko wtrącę ciekawostkę, że ~2-3 lata temu do Kamienia Pomorskiego dojechał pociąg kolonijny z Wałbrzycha, obsługiwany EU07 i kilkoma wagonami. Natomiast w tamtym roku odnotowałem jedynie jakieś dwa pociągi kolonijne z Wrocławia do Kamienia Pomorskiego, obsługiwane EN71.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/