Forum

Podwójnie na REGIO

wysłane przez pioko17 38

Czy można prosić, kogoś kto wie, o podanie wszystkich pociągów REGIO jeżdżących w zestawieniu 2xEN57 na trasach Szn - Świnoujście, Szn - Poznań, Szn - Słupsk i Szn - Kostrzyn? Byłbym bardzo wdzięczny.

Jeszcze pytanie odnośnie R-88840 i 88205 kursujących na trasie Gryfice - Kołobrzeg - Gryfice w dni powszednie. Zauważyłem, że nie nocują one cały weekend w Gryficach i wracają R-88721 i 88830. Czy w dni powszednie również one wracają na noc do Kołobrzegu, czy nocują w Gryficach?

wysłane przez MarcinB

pioko17 napisał(a):

> Czy można prosić, kogoś kto wie, o podanie wszystkich > pociągów REGIO jeżdżących w zestawieniu 2xEN57 na > trasach Szn - Świnoujście,

88434 jeździ w podwójnej, a przynajmniej jeździł w lipcu :)

wysłane przez MaK

pioko17 napisał(a):

> Szn - Kostrzyn

88635 w dni powszednie i 88642.

wysłane przez lukien213

pioko17 napisał(a):

> Czy można prosić, kogoś kto wie, o podanie wszystkich > pociągów REGIO jeżdżących w zestawieniu 2xEN57 na > trasie Szn - Słupsk.

Obecnie już nic nie jeździ w podwójnym zestawieniu. Tak już jest od kilku lat, nie licząc jednorazowych wybryków.

wysłane przez Bodek

lukien213 napisał(a):

> pioko17 napisał(a):

> > Czy można prosić, kogoś kto wie, o podanie wszystkich > > pociągów REGIO jeżdżących w zestawieniu 2xEN57 na > > trasie Szn - Słupsk. >  > Obecnie już nic nie jeździ w podwójnym zestawieniu. Tak już > jest od kilku lat, nie licząc jednorazowych wybryków.

Nie prawda, a już na pewno nie od kilku lat! Jeszcze w tym rozkładzie zimą pojawiały się pociągi na 2 EZT, ale z braku czynnego taboru wymarły one śmiercią naturalną, mimo iż umowa dalej przewiduje ich kursowanie w wybrane dni w takim zestawieniu (tj. głównie w pt, nd i pon). Obecnie na 2 EZT kursują tylko wybrane poc. do Świnoujścia i Kostrzyna.

wysłane przez lukien213

Bodek napisał(a):

> lukien213 napisał(a):

> > pioko17 napisał(a):

> > > Czy można prosić, kogoś kto wie, o podanie wszystkich > > > pociągów REGIO jeżdżących w zestawieniu 2xEN57 na > > > trasie Szn - Słupsk. > >  > > Obecnie już nic nie jeździ w podwójnym zestawieniu. Tak > > już jest od kilku lat, nie licząc jednorazowych wybryków. >  > Nie prawda, a już na pewno nie od kilku lat! > Jeszcze w tym rozkładzie zimą pojawiały się pociągi na 2 > EZT, ale z braku czynnego taboru wymarły one śmiercią > naturalną, mimo iż umowa dalej przewiduje ich kursowanie w > wybrane dni w takim zestawieniu (tj. głównie w pt, nd i pon). > Obecnie na 2 EZT kursują tylko wybrane poc. do Świnoujścia i > Kostrzyna.

Powiem tak: w 2007 roku sporo osobowych jeździło na 2xEN57. Rok później były to może 2-3 pary, ale nie była to norma. Raz jechały 2 jednostki raz jedna. Tak to wynika z moich zdjęć i obserwacji.

Od października 2009 regularnie jeżdżę na trasie Świdwin - Koszalin i nie przypominam sobie, żebym miał do wyboru więcej niż jedną jednostkę. Tak jest do dziś. Jedynymi przypadkami gdzie były 2 jednostki, to defekt w polu i coś musiało nas zepchnąć :)

Kiedyś już chyba pisałeś, że do Koszalin/Słupska na jakimś obiegu w umowie są zapisane 2 jednostki, ale niestety w praktyce to już nie występuje.

wysłane przez pioko17 38

> Obecnie na 2 EZT kursują tylko wybrane poc. do Świnoujścia i > Kostrzyna.

A można prosić o podanie numerów wszystkich tych pociągów i w jakie dni tygodnia tak jeżdżą? ;)

Czyli rozumiem, że w stronę Stargardu nic takiego już nie jeździ?

wysłane przez Mariusz_W

pioko17 napisał(a):

> > Obecnie na 2 EZT kursują tylko wybrane poc. do Świnoujścia i > > Kostrzyna. >  > A można prosić o podanie numerów wszystkich tych pociągów i w > jakie dni tygodnia tak jeżdżą? ;)

8724 d. Regalica rel. Szczecin Główny (odj. 15:42) – Rzepin w piątki ma wpisany w rozkład skład EN57+ED72. W praktyce najczęściej jeździ 2EN57.

I jeszcze 7823 rel. Zielona Góra – Szczecin Główny (przyj. 19:48) jeździ zgodnie z rozkładem na 2EN57. Czy tylko w niedzielę, czy również w inne dni tygodnia tego nie wiem.

Tyle na szybko z pamięci. Informacje mogą być już nieaktualne, jeśli się mylę to przepraszam i proszę o poprawienie.

wysłane przez lukaszenko 16

Mariusz_W napisał(a):

> 8724 d. Regalica rel. Szczecin Główny (odj. 15:42) – Rzepin w > piątki ma wpisany w rozkład skład EN57+ED72. W praktyce > najczęściej jeździ 2EN57.

Takiego składu nie widziałem, choć wygląda to dosyć ciekawie. Muszę go kiedyś złapać. Wiesz może na jakich pociągach jeżdżą jeszcze takie składy?

> I jeszcze 7823 rel. Zielona Góra – Szczecin Główny (przyj. > 19:48) jeździ zgodnie z rozkładem na 2EN57. Czy tylko w niedzielę, > czy również w inne dni tygodnia tego nie wiem.

Z tym to różnie. Ostatnio widziałem na nim 2xSPOT, innym razem zwykłego, pojedynczego kibla.

PS. Ktoś może mi powiedzieć, gdzie można sprawdzić składy poszczególnych pociągów? Chodzi mi głównie o Regio, bo IC mogę zobaczyć na stronie PKP IC.

-- Robiła babcia na drutach. Przejechał tramwaj i spadła.

wysłane przez pioko17 38

lukaszenko napisał(a):

> IC mogę > zobaczyć na stronie PKP IC.

Nie można już od grudnia.

wysłane przez lukaszenko 16

pioko17 napisał(a):

> Nie można już od grudnia.

Heh, ja rzadko podróżuję pociągami PIC-u, więc też nie mam potrzeby (na razie...) wchodzenia na ich stronę. Ale dzięki za info :)

-- Robiła babcia na drutach. Przejechał tramwaj i spadła.

wysłane przez Mariusz_W

lukaszenko napisał(a):

> Mariusz_W napisał(a):

> > 8724 d. Regalica rel. Szczecin Główny (odj. 15:42) – Rzepin w > > piątki ma wpisany w rozkład skład EN57+ED72. W praktyce > > najczęściej jeździ 2EN57. >  > Takiego składu nie widziałem, choć wygląda to dosyć ciekawie. > Muszę go kiedyś złapać. Wiesz może na jakich pociągach jeżdżą > jeszcze takie składy?

Tylko ten jeden. Osobiście chyba ze dwa-trzy razy takim jechałem, a swego czasu jeździłem tym pociągiem prawie co tydzień. Co ciekawe, obieg powrotny miał wpisane w rozkład 2EN57. Z resztą nie jestem pewien czy moja wiedza na ten temat jest wciąż aktualna, jakiś czas temu na pewno tak było.

wysłane przez Bodek

Bodek napisał(a):

> Obecnie na 2 EZT kursują tylko wybrane poc. do Świnoujścia i > Kostrzyna.

Tu można jeszcze dodać piątkowe i niedzielne pociągi w relacjach Kołobrzeg - Poznań i Słupsk - Poznań (Radew).

wysłane przez arctodus1111

> Jeszcze pytanie odnośnie R-88840 i 88205 kursujących na > trasie Gryfice - Kołobrzeg - Gryfice w dni powszednie. > Zauważyłem, że nie nocują one cały weekend w Gryficach i > wracają R-88721 i 88830. Czy w dni powszednie również one > wracają na noc do Kołobrzegu, czy nocują w Gryficach?

W dni powszednie nocują, bo nic nie słychać, aby wracały jako zdawczy.

-- Żeby PKP było jak kiedyś :(

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez Mareczek 5

arctodus1111 napisał(a):

> W dni powszednie nocują, bo nic nie słychać, aby wracały > jako zdawczy.

Niekoniecznie, ponieważ rozkład zakłada 8-10 minut postoju w Gryficach, czas na połączenie/rozłączenie szynobusów.

PS. I nie jako zdawcze, bo ten są w grupie pociągów towarowych.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bodek

Mareczek napisał(a):

> arctodus1111 napisał(a):

>  > > W dni powszednie nocują, bo nic nie słychać, aby wracały > > jako zdawczy. >  > Niekoniecznie, ponieważ rozkład zakłada 8-10 minut postoju w > Gryficach, czas na połączenie/rozłączenie szynobusów. > 

Oczywiście, że nie nocują. Zjeżdżają i podjeżdżają każdego dnia. W Gryficach nic nie nocuje. Podwójne SA kursują także na odc. Kołobrzeg - Koszalin. Pociągi z Kołobrzegu do i z Darłowa na przyprzęgu jeżdżą z SA z/do Mielna.