Forum

Nowy rozkład 2011/2012

wysłane przez arctodus1111

Jako że do zmiany rozkładu jazdy pociągów zostało niecałe 1,5 miesiąca można już zadać pytanie: jakie będą zmiany, które pociągi przestaną kursować, czy dojdą jakieś nowe, a które zmienią bieg/godzinę odjazdu?? Jakieś informacje tudzież propozycje?? Wdzięczny byłbym za info o Kołobrzegu

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez wojtazz 42

arctodus1111 napisał(a):

> Jako że do zmiany rozkładu jazdy pociągów zostało > niecałe 1,5 miesiąca można już zadać pytanie: jakie > będą zmiany, które pociągi przestaną kursować, czy > dojdą jakieś nowe, a które zmienią bieg/godzinę > odjazdu??

Niestety wszystko się jeszcze "kotłuje" chociaż już nie powinno i nie wiadomo jak to ze wszystkim będzie do końca :)

wysłane przez pioko17 38

wojtazz napisał(a):

> Niestety wszystko się jeszcze "kotłuje" chociaż już nie > powinno i nie wiadomo jak to ze wszystkim będzie do końca :)

Rozkład międzynarodowy jest już dostępny na stronie DB. Niesety są pewne braki i drobne usterki. ;)

wysłane przez Bodek

arctodus1111 napisał(a):

> Jako że do zmiany rozkładu jazdy pociągów zostało > niecałe 1,5 miesiąca można już zadać pytanie: jakie > będą zmiany, które pociągi przestaną kursować, czy > dojdą jakieś nowe, a które zmienią bieg/godzinę > odjazdu?? > Jakieś informacje tudzież propozycje?? > Wdzięczny byłbym za info o Kołobrzegu

Powiem tyle: dla niektórych to będzie szok. I dotyczy to nie tylko Kołobrzegu. Więcej nie mogę. Sorry.

wysłane przez pioko17 38

arctodus1111 napisał(a):

> Jakieś informacje tudzież propozycje?? > Wdzięczny byłbym za info o Kołobrzegu

Na jednym z forów jest informacja, jadnak nie wiadomo mi, na ile prawdziwa. http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=14565

wysłane przez Bodek

pioko17 napisał(a):

>  > Na jednym z forów jest informacja, jadnak nie wiadomo mi, na > ile prawdziwa. > http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=14565

Za bardzo bym się tymi informacjami nie podniecał. Większość z nich (przynajmniej z tych pozytywnych) jest już niestety nieaktualna.

wysłane przez Korczian

Bodek napisał(a):

> Za bardzo bym się tymi informacjami nie podniecał. Większość > z nich (przynajmniej z tych pozytywnych) jest już niestety > nieaktualna.

No to teraz czarnowidztwo pełną gębą... :/ Jak tak dalej pójdzie, to będzie można zaorać tory.

-- 89426 gotów.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez Bodek

Korczian napisał(a):

>  > No to teraz czarnowidztwo pełną gębą... :/ Jak tak dalej > pójdzie, to będzie można zaorać tory.

Też mi przykro z tego powodu. Jeśli trudno Ci w to uwierzyć (w co nie wątpię), poczekaj do oficjalnych publikacji informacji dot. RJ, a sam się przekonasz. Niestety obszar wokół trójkąta Koszalin - Kołobrzeg - Białogard będzie jednym z bardziej pokrzywdzonych (pod względem komunikacji kolejowej) rejonów na mapie zach-pomu w 2012 roku.

wysłane przez lukien213

Bodek napisał(a):

> Niestety obszar wokół trójkąta Koszalin - > Kołobrzeg - Białogard będzie jednym z bardziej pokrzywdzonych (pod > względem komunikacji kolejowej) rejonów na mapie zach-pomu w 2012 > roku.

To akurat jakoś mnie nie dziwi. Z przykładów popołudniowych jakie widuję: z Koszalina do Kołobrzegu o 15:52 odjeżdża kilkanaście osób, z Białogardu do Kołobrzegu/Szczecinka po 16:00 tylko kilka osób. Jeśli chodzi o kursy Koszalin - Kołobrzeg, to ja tam po za godzinami porannymi nigdy tłumu nie widziałem.

wysłane przez Bodek

lukien213 napisał(a):

> To akurat jakoś mnie nie dziwi. Z przykładów popołudniowych jakie > widuję: z Koszalina do Kołobrzegu o 15:52 odjeżdża kilkanaście > osób, z Białogardu do Kołobrzegu/Szczecinka po 16:00 tylko kilka > osób. Jeśli chodzi o kursy Koszalin - Kołobrzeg, to ja tam po za > godzinami porannymi nigdy tłumu nie widziałem.

Niestety muszę potwierdzić Twoje obserwacje. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale na odcinku Kołobrzeg - Białogard pociągami jeździ znacznie więcej ludzi, niż na trasie Koszalin - Kołobrzeg, łączącej bądź co bądź dwa największe miasta subregionu. Dotychczas na tym drugim odcinku kursowało 9 par pociągów, co było stosunkowo niezłą ofertą jak na warunki zach-pomu. Okazało się jednak że ludzie i tak wolą jeździć busami, a PR nawet nie spróbował zainicjować jakichkolwiek rozmów z władzami obu miast na temat możliwości wprowadzenia wspólnego biletu na KM w Koszalinie i Kołobrzegu i pociągi PR na trasie łączącej te miasta, by pozyskać więcej klientów. Na linii łączącej ośrodki miejskie zamieszkane łącznie przez 150 tys. ludzi zostaną więc tylko 3 pary pociągów, podczas gdy w każdym bardziej cywilizowanym kraju na takiej linii kursowałyby pełne ludzi pociągi SKM co 15 minut w szczycie i co 30 poza nim..

wysłane przez margor

Bodek napisał(a):

> ... a PR nawet nie > spróbował zainicjować jakichkolwiek rozmów z władzami obu miast na > temat możliwości wprowadzenia wspólnego biletu na KM w Koszalinie i > Kołobrzegu i pociągi PR na trasie łączącej te miasta, by pozyskać > więcej klientów.

Pomysł ciekawy, choć niestety mało realny w naszej rzeczywistości. Do tej pory nie umożliwiono nawet korzystania z wakacyjnego połączenia do Mielna na podstawie biletu koszalińskiej komunikacji miejskiej, co teoretycznie byłoby łatwiejsze do wprowadzenia.
No to teraz Panowie i Panie politycy z Koszalina do dzieła, ratować linię Sławno-Darłowo :)

wysłane przez Pszczolek

Zna ktoś listę pociągów przeznaczonych do likwidacji? Interesują mnie przede wszystkim połączenia Szczecin Główny (Wysoka Kam.) - Kamień Pomorski - Szczecin Gł.
Pszczolek napisał(a):

> Zna ktoś listę pociągów przeznaczonych do likwidacji? > Interesują mnie przede wszystkim połączenia Szczecin > Główny (Wysoka Kam.) - Kamień Pomorski - Szczecin Gł.

Z tego co wiem, to pociągi ze Szczecina Głównego, nie jeżdżą bezpośrednio tym samym składem aż do Kamienia, w Wysokiej Kamieńskiej czeka skomunikowany "Kibel", który zabiera przesiadkowiczów z pociągu do Świnoujścia, ale czy cały ten mechanizm komunikacyjny ulegnie rozpadowi nic mi nie wiadomo, jedynie powiem, że od zeszłego roku nie jeżdżą już bezpośrednie pociągi relacji: Poznań Główny - Kamień Pomorski, "w te i na zad". Mam jedynie nadzieję, że Kamień Pomorski nie zostanie kolejnym miastem powiatowym naszego regionu, bez połączenia kolejowego.

-- 78127 gotowy do odjazdu
Pszczolek napisał(a):

> Zna ktoś listę pociągów przeznaczonych do likwidacji? > Interesują mnie przede wszystkim połączenia Szczecin > Główny (Wysoka Kam.) - Kamień Pomorski - Szczecin Gł.

Moje źródła informują, że w piątek w UM odbędą się negocjacje umowy z PR na RJ 2011/2012, więc po tym dniu pewnie będzie można powiedzieć coś więcej. Ale jeśli nic się nie zmieni to na trasie Szczecin - Kamień będą 2 pary pociągów. Z SG (do KP) o 4.15 i 6.15, a z KP do SG odjadą około 6 i 19. Poza tymi pociągami pojadą nieliczne, ograniczone czasowo wahadełka do i z Wysokiej.

wysłane przez Pszczolek

Bodek napisał(a):

> Poza tymi pociągami pojadą nieliczne, ograniczone czasowo > wahadełka do i z Wysokiej.

Właśnie te wahadełka w Wysokiej skomunikowane z pociągami, ze Szczecina w godz 14-19 najbardziej mnie interesują. O pociągach bezpośrednich wiedziałem już od stokera. Dojeżdżam do pracy z Kamienia do Szczecina. Martwi mnie teraz, jak będzie wyglądał powrót.

wysłane przez Pszczolek

Pszczolek napisał(a):

>  > Właśnie te wahadełka w Wysokiej skomunikowane z pociągami, ze > Szczecina w godz 14-19 najbardziej mnie interesują. O pociągach > bezpośrednich wiedziałem już od stokera. Dojeżdżam do pracy > z Kamienia do Szczecina. Martwi mnie teraz, jak będzie wyglądał > powrót.

No i po publikacji nowego rozkładu załamałem się. Połączenia ze Szczecina do Kamienia o 4:15, 17:57 z czasem przejazdu 1:45. Czyli nie dość, że kwitnięcie 1,5h to jeszcze w domu przed 20.00.

wysłane przez kruchy

Czy ktoś wie kiedy bedzie na stronie pkp.pl nowy rozkład jazdy na 2012 r. ?

wysłane przez Mareczek 5

kruchy napisał(a):

> Czy ktoś wie kiedy bedzie na stronie pkp.pl nowy rozkład > jazdy na 2012 r. ?

Już jest dostępny: http://nowy.rozklad-pkp.pl/

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez pioko17 38

Od nowego RJ pojawią się znowu nazwy pociągów TLK. Numery TLK pozostaja bez zmian. TLK 18100/81100 Podlasiak TLK 18104/81104 Rybak TLK 18200/81200 Szczecinianin TLK 28100/82100 Gałczyński TLK 35108/53108 Słowiniec TLK 38100/83100 Kossak TLK 38102/83102 Zefir TLK 38106/83106 Sukiennice TLK 38108/83108 Pobrzeże TLK 38110/83110 Wołodyjowski TLK 38200/83200 Przemyslanin TLK 38202/83202 Ustronie TLK 38204/83204 Uznam TLK 45102/54102 Gwarek TLK 48100/84100 Wiking TLK 58100/85100 Żuławy TLK 58102/85102 Gryf TLK 58104/85104 Albatros TLK 68100/86100 Orkan Sezonowe to: Łebsko (Wrocław - Łeba), Mierzeja (Kraków - Kołobrzeg), Podhalanin (Zakopane - Szczecin), Pirat (Bielsko Biała - Świnoujście), Korsarz (Kraków - Kołobrzeg), Bryza (Kraków - Kołobrzeg), Wolin (Kraków - Świnoujście)

Trzeba przyznać, że niektóre są dość dziwne, jednak na plus oceniam to, że dostały nazwy też TLKi, które ich do tej pory nie miały i sam pomysł powrócenia do nazw dla TLK. ;)

wysłane przez Korczian

Szczęka na ziemi, niebiosa się otwierają a gromy całą swą mocą uderzają w ziemię... Cóż to się stało, że IC przywraca nazwy pociągów? Aż się można uśmiechnąć ;)

-- 89426 gotów.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez Lutek

pioko17 napisał(a):

Pirat (Bielsko Biała - > Świnoujście)

Pociąg retro z Poznania do Kołobrzegu zmieni nazwę czy będą dwa "Piraty"? Termin kursowania i trasa są inne więc problemu w sumie by nie było

-- Kierujący pojazdem jest bogiem. Wszelkie dyskusje są bezcelowe.

Kolej żelazna potrafi być przyjazna.

wysłane przez BatiX  14

pioko17 napisał(a):

> Bryza > (Kraków - Kołobrzeg)

Ooo, to Bryza też jest zupełnie nową Bryzą, wcześniejszą pamiętam ze zdecydowanie innej relacji.

wysłane przez MaK

BatiX napisał(a):

  > Ooo, to Bryza też jest zupełnie nową Bryzą, wcześniejszą > pamiętam ze zdecydowanie innej relacji.

O ile mnie pamięć nie myli... Szczecin - Gdynia? Chyba coś takiego...

wysłane przez pioko17 38

MaK napisał(a):

> O ile mnie pamięć nie myli... Szczecin - Gdynia? Chyba coś > takiego...

Bryza to był posp 58100/85100 Szczecin - Olsztyn, od nowego RJ "Żuławy". :/

wysłane przez mikus 0

pioko17 napisał(a):

> Bryza to był posp 58100/85100 Szczecin - Olsztyn, od nowego RJ > "Żuławy". :/

Nieco historii (oidp): "Żuławy" to nazwa Ekspresu relacji Elbląg-Szczecin-Elbląg; pod nazwą jeździł jakieś 20 lat temu, później nastąpiła zmiana zmiany i relacji na "Albatrosa" początkowo Gdynia-Szczecin-Gdynia, później Tczew-Szczecin-Tczew.

wysłane przez wojtazz 42

pioko17 napisał(a):

> Od nowego RJ pojawią się znowu nazwy pociągów TLK.

A tak z nie naszego podwórka, jedna z TLK Kraków-Warszawa dostanie nazwę Smok Wawelski :D

wysłane przez mxk

pioko17 napisał(a):

[ciach]

Ciekawe, czy jakiś pociąg sezonowy będzie jeździł z pominięciem Szczecina (przez łącznicę w Dąbiu).

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez pioko17 38

mxk napisał(a):

> Ciekawe, czy jakiś pociąg sezonowy będzie jeździł z > pominięciem Szczecina (przez łącznicę w Dąbiu).

Z tego co widzę, to nie. Wolin pojedzie tym razem przez Szczecin Główny i w zupełnie innych godzinach (0:20 odj. z Głównego)

wysłane przez marko 4

pioko17 napisał(a):

>(0:20 odj. z Głównego)

o 0:10 odjazd z Głównego ;)

wysłane przez pioko17 38

marko napisał(a):

> o 0:10 odjazd z Głównego ;)

Oj tam, z pamięci mówiłem bo nie chciało mi się sprawdzać. :)

wysłane przez Lukasy

pioko17 napisał(a):

> Trzeba przyznać, że niektóre są dość dziwne, jednak na > plus oceniam to, że dostały nazwy też TLKi, które ich do > tej pory nie miały i sam pomysł powrócenia do nazw dla > TLK. ;)

Trzeba przyznać, że niektóre są zwyczajnie śmieszne i mianem "przegięcia" można traktować wycofanie się z nazewnictwa jakiś czas temu. Teraz "przegięcie" idzie w drugą stronę - prawie KAŻDY pociąg będzie miał nazwę. Myślę, że np. pasażerom pociągów Warszawa - Łódź będzie zwisało to, jak nazywa się ich pociąg, skoro w ciągu doby jest ich kilkanaście.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MaK

Lukasy napisał(a):

[ciach]

Ja na to patrze i w sumie się śmieje. Było, nie było, tamcie przejeli nazwy, teraz Ci do nich wracają. W takim natłoku nazw wątpię, aby pasażerowie si połapali który jedzie gdzie. Najlepszym chyba wyjściem z sytuacji byłoby "od górne" ustalenie jednej nazwy dla danego połączenia. I tak, połączeniem "Barbakan" nazywane byłyby wszystkie pociągi pośpieszne jadące tą samą trasą od Szczecin Gł. do Kraków Gł. dla obu przewoźników. Dla TLK oraz IR. Uważam, że wtedy pasażerowie wiedzieliby na co kupić bilet. Ot taka innowacja...

wysłane przez marko 4

MaK napisał(a):

> Uważam, że wtedy > pasażerowie wiedzieliby na co kupić bilet. > Ot taka innowacja...

Tak, kupi bilet na Barbakana PR, a wsiądzie do Barbakana IC i już jest konflikt interesów...

-- Ten trzeci i najgłupszy...

wysłane przez arctodus1111

pioko17 napisał(a):

> Od nowego RJ pojawią się znowu nazwy pociągów TLK. > TLK 38102/83102 Zefir > TLK 38108/83108 Pobrzeże > TLK 38202/83202 Ustronie

"Ustronie" to każdy chyba pamięta, "Pobrzeże" zmieniło godzinę wyjazdu z 7:cośtam na 3:cośtam, ale "Zefir" za starą i dobrą "Krakowiankę"? Płakać mi się chce przez to :( Czy nazwa "Krakowianka" została całkowicie anulowana czy trafiła na inne połączenie??

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez pioko17 38

arctodus1111 napisał(a):

> :( Czy nazwa "Krakowianka" została całkowicie anulowana > czy trafiła na inne połączenie??

To jest właśnie dziwne, bo żaden z pociągów PKPIC nie otrzyma tej nazwy, a PR jej nie używały, więc mogli ją nadać. Podobnie jest z Galicją (iR Galicja od 11 grudnia będzie się nazywać "Liczyrzepa").

wysłane przez arctodus1111

> To jest właśnie dziwne, bo żaden z pociągów PKPIC nie > otrzyma tej nazwy, a PR jej nie używały, więc mogli ją > nadać. Podobnie jest z Galicją (iR Galicja od 11 grudnia > będzie się nazywać "Liczyrzepa").

Przewozy Regionalne wykorzystały legendarną nazwę ,,Krakowianka" do IR Wrocław-Kraków Główny. Proszę szukać zdjęcia EN71-021 http://www.peter384.cal.pl/ezt/71/71.html

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez pioko17 38

arctodus1111 napisał(a):

> Przewozy Regionalne wykorzystały legendarną nazwę ,,Krakowianka" > do IR Wrocław-Kraków Główny. > Proszę szukać zdjęcia EN71-021

Spójrz na datę. ;) W tym RJ takiego pociągu nie było.

wysłane przez pioko17 38

pioko17 napisał(a):

> Wolin (Kraków - Świnoujście)

Mamy drobną zmianę, gdyż Wolin pozostanie przy nazwie wakacyjnego pociągu iR relacji Poznań - Swinoujście, natomiast rzeczona TLKa otrzyma nazwę Szyper.

Muszę przyznać, że ciekawa nazwa. ;) Ciekawe skąd takie wymyślają. Jakby coś: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szyper

wysłane przez wojtazz 42

pioko17 napisał(a):

> Muszę przyznać, że ciekawa nazwa. ;) Ciekawe skąd takie > wymyślają. Jakby coś: > http://pl.wikipedia.org/wiki/Szyper

Mnie zainteresowała nazwa "Ukiel", a się okazuje, że to nazwa jeziora jest :)

wysłane przez Lukasy

wojtazz napisał(a):

> Mnie zainteresowała nazwa "Ukiel", a się okazuje, że to nazwa > jeziora jest :)

O ile dobrze pamiętam, jezioro to jest znane również pod nazwą "Krzywe" ;)

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez wojtazz 42

Lukasy napisał(a):

> O ile dobrze pamiętam, jezioro to jest znane również pod nazwą > "Krzywe" ;)

No ale jakby to brzmiało - TLK Krzywe wjedzie... :P

wysłane przez wojtazz 42

Nowy rozkład jak wiadomo jest na stronie http://nowy.rozklad-pkp.pl/ . Ale tam nie widać dokładnie jak to ogólnie wygląda, dlatego jeśli komuś się chce to może sobie poanalizować rozkłady liniowe, dostępne dla naszego województwa pod adresem:

http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach,zachodniopomorskie,liniowe-rozklady-jazdy.html

wysłane przez arctodus1111

wojtazz napisał(a):

http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach,zachodniopomorskie,liniowe-rozklady-jazdy.html

Z tego linku wynika, że IR Delfin i IR Harpun będą kursować ze zmianą czoła przez Koszalin.

IZ Szczecin, ISE Koszalin.

wysłane przez wojtazz 42

arctodus1111 napisał(a):

> Z tego linku wynika, że IR Delfin i IR Harpun będą kursować > ze zmianą czoła przez Koszalin.

No i tak ma być, ale tylko w drodze do Kołobrzegu.