Forum

Pociągi staną 1 stycznia? - Wicemarszałek uspokaja

Szczegółowa umowa zarządu województwa z Przewozami Regionalnymi wygasa 31 grudnia, tymczasem negocjacje w sprawie wysokości dofinansowania kolei nadal trwają.
Pociągi staną 1 stycznia? - Wicemarszałek uspokaja

wysłane przez Korczian

To już robi się nudne... Co chwila "zerwiemy umowę", "będzie strajk", "zatrzymamy pociągi"... Dajcie spokój. Strajk mało co da. Jedynie wkurzycie pasażerów i na własne życzenie stracicie pieniądze. Najlepsze jest potem zdziwienie, że podróżni pokazują pociągom środkowy palec i nie chcą nimi jeździć. Ciągłe grożenie strajkami i odwołanymi połączeniami nie zachęca.

Odwieczne błędne koło.

Odrobina OT: Japończycy też mieli problem na kolei. Szybko go rozwiązali - zaczęli wszystko organizować na nowo, bez żadnych sentymentów zwalniać ludzi, i dopiero gdy zaczęło to wszystko funkcjonować, zaczęto ich powoli przyjmować z powrotem.

Wyobrażacie sobie taką akcję w Polsce? ;) Strajki nie z tej ziemi i palenie polityków/prezesów na stosach to byłby tylko początek. :P

-- Pierwsza kartka. (;

Vmax>=160 na D29-351!
31.12.2012

wysłane przez MarcinB

Jak wszystko dobrze pójdzie, to będzie to data końca tego pasożyta pod nazwą PR. I bardzo dobrze. Tylko byśmy się zrozumieli. Nie obrażam większości ludzi tam zatrudnionych, a jedynie cały ten związkowo-zarządzający beton, który trwa w swym "bezmyśle" i "bezpomyśle" z jedyną realną receptą na przyszłość: ZWIĘKSZYĆ DOTACJĘ! Giń przepadnij senna maro! A pomyśleć, że jeszcze rok temu dałbym się pokroić za PR:)
Re: 31.12.2012

wysłane przez Korczian

MarcinB napisał(a):

> Jak wszystko dobrze pójdzie, to będzie to data końca tego > pasożyta pod nazwą PR. I bardzo dobrze.

Pora na nich, jak na każdą źle zarządzaną firmę z kiepską księgowością ;)

> Tylko byśmy się zrozumieli. Nie obrażam większości ludzi > tam zatrudnionych, a jedynie cały ten > związkowo-zarządzający beton, który trwa w swym > "bezmyśle" i "bezpomyśle" z jedyną realną receptą na > przyszłość: ZWIĘKSZYĆ DOTACJĘ!

O właśnie. I tu jest cały problem. "Bo jak będziemy głośno darli mordy i nic nie robili, to dostaniemy kasę i dalej nic nie będziemy robić".

> Giń przepadnij senna maro!

KYSZ!

> A pomyśleć, że jeszcze rok temu dałbym się pokroić za > PR:)

Może przyszłe KZ będzie na tyle dobre, że będziemy się chcieli dać za nie pokroić? ;) Oby powstały, i oby łyknęły całe SWH z zapleczem i taborem (o Kołobrzegu nie wspomnę). I oby ich nie przeklinano.

-- Pierwsza kartka. (;

Vmax>=160 na D29-351!