Forum

Pociągi staną 1 stycznia? - Wicemarszałek uspokaja

Szczegółowa umowa zarządu województwa z Przewozami Regionalnymi wygasa 31 grudnia, tymczasem negocjacje w sprawie wysokości dofinansowania kolei nadal trwają.

wysłane przez Korczian

To już robi się nudne... Co chwila "zerwiemy umowę", "będzie strajk", "zatrzymamy pociągi"... Dajcie spokój. Strajk mało co da. Jedynie wkurzycie pasażerów i na własne życzenie stracicie pieniądze. Najlepsze jest potem zdziwienie, że podróżni pokazują pociągom środkowy palec i nie chcą nimi jeździć. Ciągłe grożenie strajkami i odwołanymi połączeniami nie zachęca.

Odwieczne błędne koło.

Odrobina OT: Japończycy też mieli problem na kolei. Szybko go rozwiązali - zaczęli wszystko organizować na nowo, bez żadnych sentymentów zwalniać ludzi, i dopiero gdy zaczęło to wszystko funkcjonować, zaczęto ich powoli przyjmować z powrotem.

Wyobrażacie sobie taką akcję w Polsce? ;) Strajki nie z tej ziemi i palenie polityków/prezesów na stosach to byłby tylko początek. :P

-- Pierwsza kartka. (;

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez MarcinB

Jak wszystko dobrze pójdzie, to będzie to data końca tego pasożyta pod nazwą PR. I bardzo dobrze. Tylko byśmy się zrozumieli. Nie obrażam większości ludzi tam zatrudnionych, a jedynie cały ten związkowo-zarządzający beton, który trwa w swym "bezmyśle" i "bezpomyśle" z jedyną realną receptą na przyszłość: ZWIĘKSZYĆ DOTACJĘ! Giń przepadnij senna maro! A pomyśleć, że jeszcze rok temu dałbym się pokroić za PR:)

wysłane przez Korczian

MarcinB napisał(a):

> Jak wszystko dobrze pójdzie, to będzie to data końca tego > pasożyta pod nazwą PR. I bardzo dobrze.

Pora na nich, jak na każdą źle zarządzaną firmę z kiepską księgowością ;)

> Tylko byśmy się zrozumieli. Nie obrażam większości ludzi > tam zatrudnionych, a jedynie cały ten > związkowo-zarządzający beton, który trwa w swym > "bezmyśle" i "bezpomyśle" z jedyną realną receptą na > przyszłość: ZWIĘKSZYĆ DOTACJĘ!

O właśnie. I tu jest cały problem. "Bo jak będziemy głośno darli mordy i nic nie robili, to dostaniemy kasę i dalej nic nie będziemy robić".

> Giń przepadnij senna maro!

KYSZ!

> A pomyśleć, że jeszcze rok temu dałbym się pokroić za > PR:)

Może przyszłe KZ będzie na tyle dobre, że będziemy się chcieli dać za nie pokroić? ;) Oby powstały, i oby łyknęły całe SWH z zapleczem i taborem (o Kołobrzegu nie wspomnę). I oby ich nie przeklinano.

-- Pierwsza kartka. (;

Vmax>=160 na D29-351!