Forum

Parys czeka na rodzeństwo

W sobotni ranek, o g. 7, do Gryfic przyjedzie parowóz Px 48, który gmina Rewal wymieniła na spalinową lokomotywę z niemiecką firmą remontową. W przyszłe wakacje na wąskie tory wyjadą dwa lśniące w słońcu parowozy - cieszący się sławą od lat "Parys" i jego bliźniak, też Px 48. Będzie to precedens na ogólnopolską skalę. - Brat "Parysa" przejdzie gruntowny lifting, w ramach wymiany stał się naszą własnością - mówi Robert Skraburski, wójt gminy Rewal.

wysłane przez margor

Lxd2-471

wysłane przez matwag

Chyba jednak jest to trochę zaskoczenie. Przynajmniej ja o tym wcześniej nie słyszałem nigdzie. Oczywiście wiadomość jest dobra, bo Nadmorska KW ma szansę stać się chyba jedyną w kraju z dwoma czynnymi parowozami pozostającymi w służbie. A czy ktoś orientuje się, co to za peiks przyjedzie z Niemiec? Jak się tam znalazł, gdzie wcześniej służył?

wysłane przez margor

wysłane przez wojtazz 42

A ten co przyjechał z Niemiec to z ważną rewizją? Czy pod pojęciem "gruntowny lifting" kryje się też naprawa rewizyjna?

wysłane przez margor

wojtazz napisał(a):

> A ten co przyjechał z Niemiec to z ważną rewizją? Czy pod > pojęciem "gruntowny lifting" kryje się też naprawa > rewizyjna?

Pisałem i wklejałem :) Jest przetarg na remont taboru i parowóz jest nim objęty. Rewizja wewnętrzna musi mieć miejsce, ponieważ poprzednia była w 1999 roku.