Forum

Parę ciekawostek

wysłane przez Korczian

Pojedź człowieku na 1 dzień do Szczecina, a na pewno nie będziesz się nudził...

Miła niespodzianka była dzisiaj na Głównym. Panowie w żółtych kaskach i odblaskowych kamizelkach dopadli się do zadaszenia zejścia na peronie 2. Zaczęła się więc długo oczekiwana ich modernizacja. Wycięli dzisiaj żelastwo z szybkami. Dodatkowy bonus - kupa gruzu leżąca na peronie 2 i 1/2, bo nie wiem jak określić wiatę za zejściem w kierunku SPC. ;)

A teraz coś mniej przyjemnego - płatności kartami. Około 13 najprawdopodobniej chwilowo posypał się system, gdyż kilka osób (w tym ja) nie mogło zapłacić za pomocą karty czy to w automatach, czy w kasach biletowych (odrzucano transakcje). Na szczęście niewiele później wszystko wróciło do normy.

I na koniec same automaty. Ja nie wiem... Kto u licha pisze soft na ten sprzęt? Stoją dwa takowe na dworcu - w jednym dzisiaj całkowicie zawiesił się terminal do płatności kartą. A żeby było śmieszniej - tylko w jednym z nich jest możliwość kupienia biletu na pociągi PICu. W drugim tylko PR. Czy nie miało być czasem tak, że w każdym automacie można kupić bilet obu przewoźników? Sądziłem, że każdy automat dostanie nową wersję oprogramowania. Już nie wspomnę o tym, że te szczecińskie chodzą wybitnie ociężale w porównaniu do identycznego sprzętu w Stargardzie...

Na osłodę - jechałem dzisiaj EN57-990, którego dostaliśmy z likwidowanego zakładu PR Katowice. Trzeszczy jak każdy ex-śląski kibelek. ;) Podobno jest jeszcze EN57-110 (również ex PR Katowice), ale tego jeszcze nie widziałem.

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez zack1989 12

To się mogliśmy widzieć na dworcu ;)

Jeszcze chciałem zauważyć, że coś jest nie tak z megafonem. Wcześniej informacje było słychać już z kilometra, teraz ledwo na peronie da się cokolwiek usłyszeć. A automaty sprzedają bilety osobno na dwie spółki bo chyba ich właściciele są inni- odpowiednio PR i IC.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez Korczian

zack1989 napisał(a):

> To się mogliśmy widzieć na dworcu ;) >  > Jeszcze chciałem zauważyć, że coś jest nie tak z > megafonem. Wcześniej informacje było słychać już z > kilometra, teraz ledwo na peronie da się cokolwiek usłyszeć.

A to też zauważyłem. Nie wspomnę już o braku tego charakterystycznego sygnału dźwiękowego przed zapowiedzią (dzisiaj nie zabrzmiał ani razu).

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez martines

Korczian napisał(a):

> A to też zauważyłem. Nie wspomnę już o braku tego > charakterystycznego sygnału dźwiękowego przed zapowiedzią > (dzisiaj nie zabrzmiał ani razu.

Dokładnie! Jak zauważyłem, około 3 tygodnie temu miała miejsce awaria radiowęzła na naszym dworcu. Zniknął charakterystyczny gong, bardzo pogorszyła się jakość i głośność zapowiedzi. Byłem już w tej sprawie u megafonistôw, naczelnika dworca,itd... Wszyscy bardzo zdziwieni, bo jestem pierwszy, kto się skarży na zapowiedzi... Pisałem maile już do PLK/TK (odpowiedzialni u nas za zapowiedzi)-bez odzewu. W tym tygodniu wybiorę się osobiście do PLK i opiszę sytuację.. Tak być nie może... Ledwo co słychać, w hallu głównym już w ogóle... Dużo ludzi jest zdezorientowanych. I najważniejsze, gdzie jest gong... Od najdawniejszych czasów tak charakterystyczny dla Szczecina Głównego!?

wysłane przez martines

Byłem dzisiaj w Białym Domu, udało mi się po dłuższych bojach odnaleźć osobę odpowiedzialna za megafony od strony technicznej... Dowiedziałem się, że generator gongu uległ awarii. (spaleniu) Wraz ze wzmacniaczem został wysłany do naprawy, a obecnie zainstalowano tymczasowe rozwiązania, stąd kiepska jakość i brak sygnału przed zapowiedzią. Wszystko ma jednak wrócić do normy. Natomiast w hallu głównym zapowiedzi zostały ściszone na prośbę Centrum Obsługi Klienta PKP IC, co uważam osobiście za chore rozwiązanie. Czekamy z niecierpliwością na powrót gongu, oby nie innego niż stary, niemal kultowy... ;)

wysłane przez Mareczek 5

martines napisał(a):

> Natomiast w hallu głównym zapowiedzi zostały ściszone na prośbę > Centrum Obsługi Klienta PKP IC, co uważam osobiście za chore > rozwiązanie.

Przecież COK jest na tyle wyciszony, że nawet nie słychać "życia" hollu, a co dopiero zapowiedzi. Ekh... Dobrze chociaż, że wszystko ma wrócić do normy.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez zack1989 12

martines napisał(a):

> Czekamy z niecierpliwością na powrót gongu, oby nie innego niż > stary, niemal kultowy... ;)

Zgadzam się jak najbardziej! Ten dworzec bez tego gongu to nie byłoby już to.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez martines

Profilaktycznie złożyłem dzisiaj jeszcze oficjalną skargę. W budynku, w holu, przy kasach, w ogóle wyłączyli głośniki. Chore... Jakoś tyle lat nikomu w kasach nie przeszkadzało. Brzydka pogoda, czekasz w budynku i nic prawie nie słychać. Gongu dalej brak. Dlatego poszła skarga :)

wysłane przez pioko17 38

zack1989 napisał(a):

> Jeszcze chciałem zauważyć, że coś jest nie tak z > megafonem. Wcześniej informacje było słychać już z > kilometra, teraz ledwo na peronie da się cokolwiek usłyszeć.

Głośność jeszcze ujdzie, ale jak pójdzie się w częsci peronów za kładką to możemy doświadczyć tzw Stereo - megafony bliżej kładki mówią z około sekundowym opóźnieniem względem tych dalej.

No i jeszcze strasznie oszczędzają na tych nowych wyświetlaczach. Często są wyłączane, czasem informacja o jakimś pociągu pojawia się na minutę przed przyjazdem, a czasem też w ogóle wyłączane są te położone w południowej częsci peronów...

wysłane przez margor

Rogatki Szczecina, ulica Goleniowska jadąc od strony drogi S3/6 - przejazd kolejowy z linią D29-401 jest strzeżony przez złamany szlaban :)

wysłane przez niebugoclaw

margor napisał(a):

> Rogatki Szczecina, ulica Goleniowska jadąc od strony drogi > S3/6 - przejazd kolejowy z linią D29-401 jest strzeżony > przez złamany szlaban :)

A to ile razy tam jakiemuś TIR-owcowi się spieszyło i rogatki zamykały się na "pace" łamiąc się przy okazji. Na moich oczach raz też jeden próbował się wycwaniaczyć i połamał ;).

wysłane przez Korczian

niebugoclaw napisał(a):

> A to ile razy tam jakiemuś TIR-owcowi się spieszyło i rogatki > zamykały się na "pace" łamiąc się przy okazji. Na moich > oczach raz też jeden próbował się wycwaniaczyć i połamał > ;).

A tu widać jeszcze nie zostały wymienione po ostatnim razie. A krótko - idiota z autokarem PEŁNYM ludzi chciał przycwaniaczyć i przejechać przed pociągiem. Dobrze, że powstrzymał go szlaban (złamany przez niego), bo mielibyśmy naprawdę niezłą katastrofę...

Moją zasadą jest, że przed pociągiem należy czuć respekt. Zawsze. Nie ma odstępstw. Bo ten jeden wjazd tuż przed nim na torowisko może być ostatnim. A zyskana dzięki takiemu idiotyzmowi max. 1 minuta mnie nie zbawi.

-- Zapamiętać: Jak PRy będą marudzić o braku taboru - odesłać ich na cmentarzysko SPC, Kołobrzeg czy Krzyż.

Vmax>=160 na D29-351!