Forum

Zachodniopomorskie ogłasza przetarg na przewozy

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego rozpisał przetarg na świadczenie usług w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od 9 grudnia 2012 roku do 12 grudnia 2015 roku. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 350 mln zł.
Chyba na "Rynku Kolejowym" brakuje korektorów: prawa opcji polegającgoe na rozszerzeniu zamówienia nr 427 Mścice – Mielno koszalińskie

Zastanawia mnie obecność w pierwszej opcji linii 410 Grotniki Drawskie - Choszczno, ale nie spodziewam się uruchomienia przewozów na tej linii dalszych niż o odcinek Kalisz Pom. - Kalisz Pom. Miasto. Martwi natomiast obecność w drugiej opcji linii 418 i 427 oraz brak obecności tamże linii 421 (Połczyn Zdr. - Świdwin), ale już raczej nie ma co marzyć by do Połczyna jeszcze kiedykolwiek zawitał planowy pociąg pasażerski.

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

Szczecin /ZP, okolice MTiK...
Ferrix napisał(a):

> Zastanawia mnie obecność w pierwszej opcji linii 410 > Grotniki Drawskie - Choszczno,

W Grotnikach Drawskich podają smaczny catering do pociągu :) Ale taka opcja działa tylko w wypadku SA110 :)

> brak obecności tamże > linii 421 (Połczyn Zdr. - Świdwin), ale już raczej nie ma > co marzyć by do Połczyna jeszcze kiedykolwiek zawitał > planowy pociąg pasażerski.

A niby jak ma wjechać, skoro przejazdy już wycięte - do Połczyna od Smardzka na dzień dzisiejszy nie ma drożnego szlaku. (A miejscowi podają, że od Grzmiącej do Połczyna już PLK zerwało tory).
margor napisał(a):

> (A miejscowi podają, że od Grzmiącej do Połczyna już PLK > zerwało tory).

Ja co prawda nie miejscowy, ale niestety potwierdzam.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

> margor napisał(a):

>  > > (A miejscowi podają, że od Grzmiącej do Połczyna już PLK > > zerwało tory). >  > Ja co prawda nie miejscowy, ale niestety potwierdzam.

Połczyn Zdr. - Kołacz jeszcze leży. Jeszcze dodam, że jest też plan, aby zrobić tam ścieżkę rowerową na wzór tej do Złocieńca. Zobaczymy czy coś wyjdzie z tego.
Ferrix napisał(a):

> Zastanawia mnie obecność w pierwszej opcji linii 410 > Grotniki Drawskie - Choszczno, ale nie spodziewam się > uruchomienia przewozów na tej linii dalszych niż o odcinek > Kalisz Pom. - Kalisz Pom. Miasto.

Dokładnie, na odcinku Kalisz Pomorski - Kalisz Pomorski Miasto przybędzie 1 para pociągów, poranny do Piły i wieczorny ze Szczecina.

wysłane przez daniell

A mnie zastanawia w drugiej grupie trasa Stargard - Pyrzyce. Swego czasu mówiono, że pociągi mogłyby dojeżdżać do Lipian. Choć tak na prawdę żadna różnica. Pociągi na tę trasę i tak nie wrócą...