Forum

Szczecin z rozbudowaną SKM w ciągu siedmiu lat

- Szybka Kolej Metropolitalna ma obejmować 760 tys. mieszkańców i zapewnić dostęp do wszystkich głównych miast aglomeracji i do lotniska - zapowiada wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Wojciech Dróżdż. Sieć ma połączyć nie tylko miasta wokół Szczecina, ale też te po niemieckiej stronie granicy.
Cienki artykuł jak nazwisko v-ce marszałka przekręcił...

wysłane przez margor

Skoro miasto powiedziało "A" zmieniając trasy przejazdu komunikacji miejskiej, powinno jak najszybciej powiedzieć "B" doprowadzając do wydłużenia tras pociągów regionalnych do stacji Szczecin Niebuszewo. Na Niebuszewie można by zorganizować nowy "punkt bazowania" składów Przewozów Regionalnych (dużo wolnych torów). Co do wydłużenia tras - mam tu na myśli relacje ze Stargardu, Kamienia Pom., Świnoujścia, Kołobrzegu, Szczecinka, Gryfina. Swoją drogą, pociąg Stargard - Szczecin mógłby rozpoczynać swój bieg w Pyrzycach (po rewitalizacji odcinka).

wysłane przez 333Wojtas333 15

margor napisał(a):

> Swoją drogą, pociąg Stargard - Szczecin mógłby > rozpoczynać swój bieg w Pyrzycach (po rewitalizacji > odcinka).

Chyba połączenie do Pyrzyc miałoby sens tylko do Stargardu i to też w znikomej ilości. Nie wiem jaka jest opinia społeczna na ten temat, ale niestety, wydaje mi się, że szybciej do Szczecina jest dostać się samochodem/autobusem.

-- Czy mógłby pan zabrać nogi z siedzenia, czy też chce pan abyśmy znowu kupili starocie z Niemiec? :D

wysłane przez lukaszenko 16

333Wojtas333 napisał(a):

> Chyba połączenie do Pyrzyc miałoby sens tylko do Stargardu i > to też w znikomej ilości. Nie wiem jaka jest opinia > społeczna na ten temat, ale niestety, wydaje mi się, że > szybciej do Szczecina jest dostać się samochodem/autobusem.

Szczególnie teraz, gdy część ruchu ze "starej trójki" przeszło na S3, a DK3 już nie jest tak obciążona przez co ruch płynniejszy i szybszy.

-- 7823, odjazd!

wysłane przez Lukasy

margor napisał(a):

> Na Niebuszewie można by zorganizować nowy "punkt bazowania" > składów Przewozów Regionalnych (dużo wolnych torów).

Ehe, ze wszystkich torów chyba 2 albo 3 są czynne.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/