Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

 Niemcy ujawniają sekrety PKP

akr, 10.11.2007
Kategoria: Artykuł
[dodane 10.11.2007, g. 07:34 przez –– djdark]
strona główna »
wyszukiwanie »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

MC pisze:
Warto dodać, że nowy rozkład dla samej DB już w internecie jest dostepny od 1 XI. www.bahn.de

–– Mareczek pisze:
I oczywiście można sprawdzić odjazdy i przyjazdy ze Szczecina. Coś takt do Angermunde zaczyna wariować, bo choć jest co mniej więcej 2 godziny to mimo wszystko "mniej więcej" troche burzy... czytaj dalej »

–– Marcel pisze:
Osobiście polecam rozkład na stronie OeBB fahrplan.oebb.at/... gdyż lepiej... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 40 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Narodowy niemiecki przewoźnik kolejowy ujawnił nowy rozkład Polskich Kolei Państwowych. PKP opublikuje go dopiero pod koniec miesiąca.

Nowy rozkład PKP będzie obowiązywał od 9 grudnia, jednak polskie koleje zwlekają z jego ujawnieniem. To skutek przeciągających się negocjacji z niektórymi samorządami, które finansują regionalne połączenia kolejowe (trwają spory co do wynagrodzenia dla spółek PKP). Nowe godziny odjazdu i przyjazdu pociągów poznamy dopiero pod koniec miesiąca. Ale można ominąć blokadę PKP. Już od piątku cały rozkład PKP jest dostępny na stronie internetowej Deutsche Bahn (www.bahn.de). Jak do tego doszło?

Szczecin Blog

Międzynarodowe przepisy zmuszają PKP do przekazania nowego rozkładu na dwa miesiące przed jego wprowadzeniem do UIC (Międzynarodowy Związek Kolei). UIC nie robi z tych danych tajemnicy. I korzysta z tego niemiecka kolej, która wszystkie dane na miesiąc przed zmianami udostępnia w swojej sieci. Baza nie dotyczy jedynie połączeń wewnątrz Niemiec, czy też pociągów kursujących do lub z Niemiec do sąsiedniego kraju. Na stronie Deutsche Bahn można sprawdzić na przykład, jak dotrzeć ze Szczecina do Gdańska, czy też Warszawy.

Dla szczecinian nowinką w nowym rozkładzie jest Inter City do Warszawy. Ze Szczecina "Prus" ma odjeżdżać o 16.03. Przyjazd na stację Warszawa Centralna planowany jest na 21.35. W kierunku Szczecina ruszy o 6.25, a na Dworzec Główny przyjedzie o 11.56. Nowością jest też wagon sypialny, który będzie dołączany do pociągu relacji Szczecin-Terespol-Szczecin (przez Warszawę).

Czytaj także na stronie: Gazeta Wyborcza »

źródło: Gazeta Wyborcza
40 komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)