Czy pojedziemy z Choszczna do Złocieńca?

R.K. CIEPLIŃSKI, 24kurier.pl, 29.04.2019
Kategoria: Artykuł
[dodane 29.04.2019, g. 13:39 przez –– zack1989]
strona główna »
wyszukiwanie »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

–– Ferrix pisze:
Województwo przede wszystkim powinno zakupić tabor spalinowy do obsługi bieżących połączeń (a może nawet zwiększenia ich ilości). Drugim zadaniem powinna być rewitalizacja linii Świdwin... czytaj dalej »

–– Mareczek pisze:
Czym się charakteryzuje ww. przez Ciebie linia w stosunku do omawianej w artykule? Śmiem powiedzieć, że Drawno, Kalisz Pomorski (Miasto) i Mirosławiec mają większe szanse na wygenerowanie... czytaj dalej »

–– Ferrix pisze:
do Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Bardzo często spotykam się z pytaniami osób, jak dojechać do Połczyna. Jest to najczęściej wymieniana miejscowość bez dostępu do kolei. Możesz... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 6 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Samorządowcy z gmin położonych na trasie wyłączonej z eksploatacji linii kolejowej nr 410 chcą, by przywrócony został na niej ruch pociągów nie tylko towarowych, ale także ruch pasażerski. I nie tylko na odcinku Drawno – Złocieniec, który przez najbliższe 7 lat będzie remontowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, ale również między Choszcznem a Drawnem. Odbudowę linii nr 410 chce wesprzeć Urząd Marszałkowski, który zwrócił się już z konkretną propozycją współpracy do PKP PLK SA.

Pomysł popiera marszałek zachodniopomorski, który gotów jest wpisać projekt odbudowy fragmentu linii 410 do Regionalnego Programu Operacyjnego w kolejnej perspektywie budżetowej UE.

Przeczytaj całość na stronie: 24kurier.pl »

źródło: 24kurier.pl
6 komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)