Forum

Remontu Głównego ciąg dalszy

Dopiero po wakacjach będzie kontynuowany remont dworca kolejowego Szczecin Główny. W minionym roku, podczas gorączkowych przygotować do zlotu żaglowców, uporano się bowiem tylko z częścią robót.

wysłane przez MarcinB

Małą kaplicę? Dużą od razu, nie ograniczajmy się. Będą podróżni mieli miejsce by się modlić o punktualny przyjazd pociągów. Rozumiem również, że w ramach równouprawnienia powstanie także meczet i synagoga. A poważnie, to PKP pieniądze przeznaczone na kaplicę, mogło by wydać na usprawnienie dojścia dla osób niepełnosprawnych między peronami. Wiem, że takowe istnieją, ale mogły by być usytuowane bliżej. Np. pomiędzy peronem 1,a 2 przy wyjściu z tunelu na perony.

wysłane przez marko 4

Mr_Reaper napisał(a):

> Małą kaplicę? Dużą od razu, nie ograniczajmy się. > Będą podróżni mieli miejsce by się modlić o punktualny > przyjazd pociągów. Rozumiem również, że w ramach > równouprawnienia powstanie także meczet i synagoga.

Nie postawią Meczetu ani Synagogi, bo tolerancja religijna jest u nas taka sama jak jakakolwiek tolerancja, czyli jakieś 60% Polaków kocha i toleruje... siebie. EOT

> A > poważnie, to PKP pieniądze przeznaczone na kaplicę, mogło > by wydać na usprawnienie dojścia dla osób > niepełnosprawnych między peronami. Wiem, że takowe > istnieją, ale mogły by być usytuowane bliżej. Np. > pomiędzy peronem 1,a 2 przy wyjściu z tunelu na perony.

Jakby to miało być zrobione tak jak mówisz, to momentalnie jakaś znaczna połowa podróżnych rzuciałaby się do tych przejść, a to by tylko spowodowało tragedię w niedługim czasie. Chyba że przy każdej rogatce na danym przejściu postawiłoby się szczelny kordon sokołów, którzy działaliby niczym sito i przepuszczali tylko tych na wózkach.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Piotr

Mr_Reaper napisał(a):

> Małą kaplicę? Dużą od razu, nie ograniczajmy się.

Moim zdaniem jest to skandal! Z jakiej racji PKP przeznacza kasę na miejsca kultu? Czy już nie mają na co pieniędzy wydawać? Ludzie śmieją się, że na peronach nie ma tablic, a tu proszę kaplica jakaś powstanie. I zastanawiam się na co te ruchome schody prowadzące do tunelu? Przecież potem i tak trzeba się wdrapywać na perony! Kasa powinna iść na "klapki" i remont zadaszenia peronów. Jak na razie to zrobili tylko 3 peron i na tym koniec. No, bo przemalowania starej farby na 1 peronie chyba nie nazwiemy remontem?