Forum

Ustawili nastawnię

Normalnie funkcjonować zaczyna nowa nastawnia ruchu kolejowego przy dworcu w Goleniowie. Stara, pamiętająca jeszcze czasy przedwojenne, jest właśnie wyburzana.

wysłane przez MaK

Co do rogatek. Z jednej strony to dobre. Z tego co wiem, na zachodzie, czas od zamknięcia rogatek do przejazdu pociągu jest dosyć krótki. O wiele krótszy niż u nas. Wszyscy się zatrzymują przed przejazdem, bo wiedzą, ze zaraz nadjedzie pociąg. Z drugiej strony to źle. Powinno być awaryjne otwarcie rogatek. Zapewne urządzenia przejazdowe są powiązane z przebiegiem pociągowym przez przejazd. Wystarczył by licznikowany przycisk (lub plombowany) do jednoczesnego otwarcia rogatek oraz natychmiastowym nastawieniu sygnału "stój" na semaforze. Nie mówię tutaj o "idiotach" za kółkiem. Lecz o róznych przypadkaqch losowych, które mogą spotkać każdego, nawet najlepszego kierowcę.

-- Zapraszam - www.mak.piwko.pl

wysłane przez marko 4

MaK napisał(a):

> Zapewne urządzenia przejazdowe są powiązane z przebiegiem > pociągowym przez przejazd. Wystarczył by licznikowany > przycisk (lub plombowany) do jednoczesnego otwarcia rogatek > oraz natychmiastowym nastawieniu sygnału "stój" na > semaforze.

I napewno tak jest. Nie wierzę w to, żeby nie zamontowali tam awaryjnego otwierania rogatek. Karetka będzie jechać i co? Będzie stać, bo nie można rogatek podnieść? Albo dwa - lokomotywa się popsuje i co? Kierowcy będą kwitli do czasu usunięcia usterki? :P

-- "And I am not frightened of dying, any time will do,
I don't mind.
Why should I be frightened of dying? There's no reason for it,
you've gotta go sometime"