Forum

Widmo likwidacji zawisło nad linią nr 421 Świdwin -...

Wygląda na to, że rok 2010 będzie rokiem walki o zachowanie wielu ciekawych i cennych historycznie obiektów kolejowych - zarówno pojazdów, jak i infrastruktury.
Jak widać leci to po kolei na kolei... Pyrzyce - Gryfino - rozebrane Głazów - Myślibórz - rozebrane

Pyrzyce - Godków - będzie rozbierane

Do listy dołącza więc Świdwin - Połczyn

Szkoda gadać

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Niestety nie wygląda to dobrze. Najbardziej szkoda przerwania ciągłości linii ze Stargardu do Kostrzyna, bo miała ona kilka miast na trasie, więc mogła być wykorzystana. A tak powstaje biała plama kolejowa na południu regionu. Ale tu nie było chęci ze strony władz lokalnych. W wypadku Połczyna jest inaczej, więc może to tylko taki szantaż z linią do Połczyna? Żeby pobudzić do działania? PKP zawsze może przekazać linię samorządom zamiast rozbierać (w zamian za umorzenie podatku itp.). Wszystko kwestia dogadania i chęci z obu stron. Może jeszcze uda się linię uratować?
Pt47 napisał(a):

> PKP zawsze może > przekazać linię samorządom zamiast rozbierać (w zamian za > umorzenie podatku itp.).

Tak było w przypadku linii 419 (Pyrzyce - Gryfino), gminy już się tym zajęły "jak trzeba", bo przecież ścieżka rowerowa to absolutny priorytet.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Tak było w przypadku linii 419 (Pyrzyce - Gryfino), gminy już > się tym zajęły "jak trzeba", bo przecież ścieżka rowerowa > to absolutny priorytet.

Nie rozumie decyzji Gryfina. Niestety podobnie myślą władze Myśliborza i Barlinka :(. Przecież nawet aktywność "Drezyniarzy" na linii 419 przyciągnęłaby ludzi do gmin przy linii (na tym powinno zależeć gminom)a może później pozwoliłaby ją przywrócić do choćby turystycznego użytkowania? Połczynowi chyba jednak zależy?. Dobry dojazd od razu z pociągu w Świdwinie to duże udogodnienie dla kuracjuszy i ułatwiony dojazd od strony Szczecina i Koszalina.
LinX napisał(a):

> Do listy dołącza więc Świdwin - Połczyn > > Szkoda gadać

Bo lepiej budować śmieszne odgałęzienia do Portu Lotniczego na "zatylu", którymi nikt nie będzie jeździł - wszak Goleniów, to nie Balice czy Okęcie - niż wyremontować tor do miejscowości uzdrowiskowej..

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Sakorius napisał(a):

> Bo lepiej budować śmieszne odgałęzienia do Portu Lotniczego > na "zatylu", którymi nikt nie będzie jeździł - wszak > Goleniów, to nie Balice czy Okęcie - niż wyremontować tor > do miejscowości uzdrowiskowej..

Zwłaszcza, że pewnie kursy pociągów nie będą ustawione pod rozkład lotów samolotów... A jeśli chodzi o kolej do Połczyna Zdroju to miała by szanse na sukces i moim zdaniem większy jak kursy szynobusów na lotnisko gdzie rynek jest już zapełniony. W końcu jest kilka firm "busiarskich" oferujących kursy idealnie skomunikowane z rozkładami lotów samolotów.
Sakorius napisał(a):

> LinX napisał(a):

> > > Do listy dołącza więc Świdwin - Połczyn > > > > Szkoda gadać > > Bo lepiej budować śmieszne odgałęzienia do Portu Lotniczego > na "zatylu", którymi nikt nie będzie jeździł

Buduje się odgałęzienie bo lotnisko jest strategiczne z punktu widzenia województwa (albo i chociaż naszej aglomeracji), a przez "zatyl" nie ma tam jak dojechać.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids