Forum

Trwa strajk kolejarzy. Na szczecińskim dworcu pustki

Zachodniopomorski tabor kolejowego przewoźnika stoi na stacji Wzgórze Hetmańskie. Na budynku wiszą związkowe flagi.
Warto dodać, że pociągi ze Szczecina Głównego w kierunku Niemiec kursują normalnie, choć do Szczecina Gumieniec obsługują je Przewozy Regionalne.
Mariusz_W napisał(a):

> Warto dodać, że pociągi ze Szczecina Głównego w kierunku > Niemiec kursują normalnie, choć do Szczecina Gumieniec > obsługują je Przewozy Regionalne.

Z Kostrzyna także jeżdżą. Cytując PR: Zastępcze autobusy pojawiły się też na trasach: Szczecinek - Słupsk, Słupsk - Ustka

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
Mariusz_W napisał(a):

> Warto dodać, że pociągi ze Szczecina Głównego w kierunku > Niemiec kursują normalnie, choć do Szczecina Gumieniec > obsługują je Przewozy Regionalne.

Nie. Drużyna pociągowa jest niemiecka. Jest dodatek w postaci polskiego pilota z PR. Jeżeli jest pilot z IC, lub innego przewoźnika, to pociąg może normalnie poruszać się po polskich torach.
MaK napisał(a):

> Nie. Drużyna pociągowa jest niemiecka. Jest dodatek w postaci > polskiego pilota z PR. Jeżeli jest pilot z IC, lub innego > przewoźnika, to pociąg może normalnie poruszać się po > polskich torach.

A kto płaci do PLK-i za przejazd i kto widnieje w KWR-ze jako przewoźnik?
Mariusz_W napisał(a):

> A kto płaci do PLK-i za przejazd i kto widnieje w KWR-ze jako > przewoźnik?

A poczytaj komu można umożliwić dostęp do infrastruktury PKP w/g rozporządzenia MI. Nie ma spółki takiej jak DB PL pasażerskie. Taka sama sytuacja jest w przypadku Kostrzyna. Pociąg osobowy... Więc podpięty pod PR.

wysłane przez pioko17 37

Można śmiało powiedzieć, że tam, gdzie samorządy wprowadzili swoich przewoźników, sytuacja była uratowana. ;) Mam na myśli KD, KM czy Arriva. Ciekawe, co by się działo w stolicy, gdyby osobówki obsługiwały tam PRy - tam przecież ten ruch jest zdecydowanie większy i wiele osób dojeżdża do pracy. Wiele ludzi zdezorientowanych myślało że dziś nie dojedzie KMami do pracy. ;)

Może czas pomyśleć o swoim przewoźniku i przestać korzystać z usług zadłużonej spółki, której nawet sami pracownicy wróżą jej upadek za kilka lat?

Jeśli chodzi o innych przewoźników, to pracownicy innych spółek przyklejali na czoła lokomotyw karteczki z polską flagą i napisem "Popieram strajk pracowników Przewozów Regionalnych". Byłem dziś też na Pradze, gdzie nocują PRowskie iR i stał tam m. in. Bosman. ;)

wysłane przez volvob10ma 6

pioko17 napisał(a):

  > [...]Jeśli chodzi o innych przewoźników, to pracownicy innych > spółek przyklejali na czoła lokomotyw karteczki z polską > flagą i napisem "Popieram strajk pracowników Przewozów > Regionalnych".[...]

Jedni przyklejali karteczki, drudzy w ramach solidarności z pracownikami PR o godzinie 12 włączyli syreny lokomotyw.

wysłane przez MarcinB

volvob10ma napisał(a):

> Jedni przyklejali karteczki, drudzy w ramach solidarności z > pracownikami PR o godzinie 12 włączyli syreny lokomotyw.

A te syreny to nie była przypadkiem forma protestu, spowodowana aresztowaniem maszynisty?

wysłane przez Mariusz_W 2

MarcinB napisał(a):

> volvob10ma napisał(a):

> > Jedni przyklejali karteczki, drudzy w ramach solidarności z > > pracownikami PR o godzinie 12 włączyli syreny lokomotyw. >  > A te syreny to nie była przypadkiem forma protestu, spowodowana > aresztowaniem maszynisty?

Syreny były związane jednocześnie z dwoma wydarzeniami: http://www.informacjezzm.pl/ (plik „apel do maszynistów.pdf” dodany 2011-08-15, akt. trzeci od góry)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.