Forum

Upały szkodzą...

Dzisiaj około godziny 16:00 na wysokości posterunku Dziewoklicz awarii doznała jednostka 2025 obsługująca pociąg 89126 do Słupska.

wysłane przez Korczian

To jeszcze krótki opis dorzucę od siebie, bo miałem (nie)przyjemność być w tym pociągu... :P

Już od wyjazdu ze Szczecina jednostka dziwnie słabo nabierała rozpędu. Na wysokości Wstowa niby trochę przyspieszyła, ale już na moście mechanik zwolnił, a potem za posterunkiem zatrzymał pojazd.

Od razu ruszyli na zewnątrz w kierunku silników. W tym czasie biedny kierownik musiał najpierw poinformować pasażerów, że z podróży nici (mechu zdążył przekazać, że to koniec wycieczki), że czekamy aby nas ściągnęli na SWH, i że "Nie, nie możemy zatrzymać pociągu do Choszczna obok i się przesiąść". Na to ostatnie kilka osób... się trochę zdenerwowało, ale nikt głowy nie nadstawi za taki numer + to niezgodne z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Wyrazy współczucia dla niego - gorąco jak diabli, maszyna padła, część pasażerów wściekła i z pretensjami (nie pozdrawiam narwańca od "Chcę na pośpieszny na Główny i koniec!").

Ściągnęli nas dość szybko (jak podałem w notce, ok. 40 minut czekania), a na SWH już czekała gotowa jednostka, do której szybko się przesiedliśmy.

Na koniec pozdrawiam jednego pana z obsługi, który patrząc na przesiadkę rzucił "O kurde, kiedy ostatni raz na Wzgórzu byli pasażerowie?!". ;)

Jeden plus - w końcu miałem okazję obejrzeć SWH z bliska. Jakoś nigdy nie mam czasu tam zajrzeć ;)

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bodek

Korczian napisał(a):

> To jeszcze krótki opis dorzucę od siebie, bo miałem > (nie)przyjemność być w tym pociągu... :P > 

Przyczyną problemów był defekt przetwornicy, którego nie dało się naprawić bez zjazdu na warsztat.

wysłane przez Korczian

Bodek napisał(a):

> Przyczyną problemów był defekt przetwornicy, którego nie > dało się naprawić bez zjazdu na warsztat.

Szybko się uwinęli, bo dzisiaj 2025 już jeździł. Na 89126 ;]

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez niebugoclaw

Standard przy upale, pewnie komputerek nie wyrobił :)

wysłane przez Pszczolek

Korczian napisał(a):

> Już od wyjazdu ze Szczecina jednostka dziwnie słabo > nabierała rozpędu. Na wysokości Wstowa niby trochę > przyspieszyła, ale już na moście mechanik zwolnił, a > potem > za posterunkiem zatrzymał pojazd. Mieliście szczęście, że padł jeszcze w Szczecinie, bo jakby było dalej to pewno opóźnienie ponad 120 minut. Ostatnio tak miałem jadać do Kamienia.