Forum

1, 2, 3, 4... 10 - już tyle lat jesteśmy z Wami

11 grudnia 2004 - to właśnie tego dnia szczecińscy miłośnicy komunikacji miejskiej po raz pierwszy mogli zapoznać się z uruchomionym pod adresem www.mkm.szczecin.pl Serwisem KOMIS. Dziś od tego czasu mija 10 lat.
Cóż, ale stary jesteś Komisie, życzę Serwisowi i nam wszystkim stu lat! ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez arctodus1111

Proszę proszę, 10 lat... Dla mnie portal ten zawsze będzie szczególny, bo to od niego zaczęło się bycie MK :) Sobie i innym użytkownikom życzę, żebyśmy w natłoku nowych galerii i serwisów internetowych o tematyce kolejowej i/lub autobusowej nie zapomnieli, ba, byśmy z godnością reprezentowali nasz "Komis" :) I niech każdy, kto ma 18 i więcej lat, niech wzniesie toast za mkm.szczecin.pl :D

IZ Szczecin, ISE Koszalin.
Wszystkiego dobrego ^^ Dziękuję za żółty kolorek :D Nie spodziewałbym się tego ^^

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho
rokl napisał(a):

> Wszystkiego dobrego ^^ > Dziękuję za żółty kolorek :D Nie spodziewałbym się tego > ^^

Dołączam się. Ja dziękuje za czerwony kwadracik ;)
LagunaGrandtour napisał(a):

> Dołączam się. Ja dziękuje za czerwony kwadracik ;)

To ogarnij "Instrukcję do wyrażeń specjalnych" w profilu -> Twoje uprawnienia. Jak się nauczysz linkować wozy, pętle, linie itp., to możliwe, że przy najbliższej okazji dostaniesz kolejne "prezenty" ;)

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> To ogarnij "Instrukcję do wyrażeń specjalnych" w profilu -> > Twoje uprawnienia. Jak się nauczysz linkować wozy, pętle, linie > itp., to możliwe, że przy najbliższej okazji dostaniesz kolejne > "prezenty" ;)

Swoją drogą mamy gdzieś wersję edytowalną instrukcji? Byłbym skłonny dopisać wikiskładnię do linkowania taboru :)
paki napisał(a):

> LagunaGrandtour napisał(a):

>  > > Dołączam się. Ja dziękuje za czerwony kwadracik ;) >  > To ogarnij "Instrukcję do wyrażeń specjalnych" w profilu -> > Twoje uprawnienia. Jak się nauczysz linkować wozy, pętle, linie > itp., to możliwe, że przy najbliższej okazji dostaniesz kolejne > "prezenty" ;)

Dosłałem zdjęcie do newsa ze znaczkami, mam nadzieję, że to dobrze zrobiłem. Jeśli jest coś nie tak, proszę o kontakt.
LagunaGrandtour napisał(a):

> Dosłałem zdjęcie do newsa ze znaczkami, mam nadzieję, że to > dobrze zrobiłem. Jeśli jest coś nie tak, proszę o kontakt.

Hmmm :P Tu składnia nie jest potrzebna, potrzebny jest tylko identyfikator zdjęcia, który dobrze odnalazłeś, ale zamiast .jpg robimy .foto i wstawiamy w odpowiednie pole w rozszerzonym formularzu newsroomu (chyba, nie wiem jak wygląda newsroom :( )
BatiX napisał(a):

> LagunaGrandtour napisał(a):

> > Dosłałem zdjęcie do newsa ze znaczkami, mam nadzieję, że to > > dobrze zrobiłem. Jeśli jest coś nie tak, proszę o kontakt. >  > Hmmm :P Tu składnia nie jest potrzebna, potrzebny jest tylko > identyfikator zdjęcia, który dobrze odnalazłeś, ale zamiast .jpg > robimy .foto i wstawiamy w odpowiednie pole w rozszerzonym formularzu > newsroomu (chyba, nie wiem jak wygląda newsroom :( )

Więc jak już wysyłać to nie #PIC|xxx# tylko sam identyfikator?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
LagunaGrandtour napisał(a):

> Więc jak już wysyłać to nie #PIC|xxx# tylko sam identyfikator?

Tak będzie chyba najprościej.
To się wyloguj i sprawdź :-D Chyba dostępny jest tylko formularz podstawowy, czyli tytuł, autor i treść.

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> To się wyloguj i sprawdź :-D Chyba dostępny jest tylko formularz > podstawowy, czyli tytuł, autor i treść.

No po wylogowaniu to widziałem jak to wygląda, ale pamiętam, że gdzieś kiedyś był wybór między wersją podstawową i rozszerzoną.
BatiX napisał(a):

> No po wylogowaniu to widziałem jak to wygląda, ale pamiętam, że > gdzieś kiedyś był wybór między wersją podstawową i rozszerzoną.

No i tak cały czas jest, np. u mnie. Sprawdzałem przed chwilą.
LagunaGrandtour napisał(a):

> Dosłałem zdjęcie do newsa ze znaczkami, mam nadzieję, że to > dobrze zrobiłem. Jeśli jest coś nie tak, proszę o kontakt.

Pod każdym zdjęciem w galerii jest taki magiczny link "Udostępnij" i na samym końcu będzie nasz znacznik #PIC|nr_zdjęcia.foto#. Do newsroomu interesuje nas tylko "nr_zdjęcia.foto". I nie używamy skrótów, typu: "ok. godz.", itp ;)

-- Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Jest mi bardzo miło z tego powodu, że KOMIS jest już 10 lat, ale też zauważyłem, że już nie są dawane kartki za debiut liniowy wozu, ale i mimo to chciałbym życzyć kolejnych udanych i owocnych 10 lat jak te poprzednie.

-- Kiedy byłem małym chłopcem...
Neo napisał(a):

> ale też zauważyłem, że już nie są dawane kartki za debiut > liniowy wozu

A także za pierwsze zdjęcie wozu, chyba że to tradycja wciąż kontynuowana i kiedyś dostanę za wozy 2504 i 2503. Nie zmienia to faktu, że serwisowi życzyć trzeba 100 lat i jeszcze więcej! :)

Szczerze mówiąc też się nie spodziewałem żółtego kwadracika, miła niespodzianka z rana ;)
wsad123 napisał(a):

> A także za pierwsze zdjęcie wozu, chyba że to tradycja wciąż > kontynuowana i kiedyś dostanę za wozy 2504 i 2503.

Tradycja będzie kontynuowana. Muszę się tylko ogarnąć czasowo.
Kartki za pierwsze zdjęcia i filmy pojazdów zostały wręczone. Gdyby komuś czegoś brakowało, proszę o kontakt.
mkubien napisał(a):

> Kartki za pierwsze zdjęcia i filmy pojazdów zostały wręczone. > Gdyby komuś czegoś brakowało, proszę o kontakt.

Ja nie mam za 3051 i 782, jeśli za pierwsze zdjęcie uznawane jest foto na linii a nie w zajezdni. Za VINy też są kartki? (Pisałem z VINem 2351, jak coś służę fotka tabliczki)
LagunaGrandtour napisał(a):

> Ja nie mam za 3051 i 782, jeśli za pierwsze zdjęcie uznawane jest > foto na linii a nie w zajezdni.

Pierwsze zdjęcie to pierwsze zdjęcie :-)

> Za VINy też są kartki? (Pisałem z VINem 2351, jak coś służę > fotka tabliczki)

Są, ale za bazę danych odpowiada pan X. Ja nie jestem w stanie sam nad wszystkim zapanować :-) Po prostu nie wiem, co tam się dzieje. Myślę, że jak X znajdzie chwilę i zrobi przegląd, to pouzupełnia kartki.
mkubien napisał(a):

> Są, ale za bazę danych odpowiada pan X. Ja nie jestem w stanie sam > nad wszystkim zapanować :-) Po prostu nie wiem, co tam się dzieje. > Myślę, że jak X znajdzie chwilę i zrobi przegląd, to pouzupełnia > kartki.

Nie jestem w 100% pewien, ale jeśli dobrze pamiętam to uzupełniałem VIN wozu 2351 gdy pozyskałem odpowiednie dane ;)
PrzemekW napisał(a):

> mkubien napisał(a):

> > Są, ale za bazę danych odpowiada pan X. Ja nie jestem w stanie sam > > nad wszystkim zapanować :-) Po prostu nie wiem, co tam się dzieje. > > Myślę, że jak X znajdzie chwilę i zrobi przegląd, to > pouzupełnia > > kartki. >  > Nie jestem w 100% pewien, ale jeśli dobrze pamiętam to uzupełniałem > VIN wozu 2351 gdy pozyskałem odpowiednie dane ;)

Akurat 2351 uzupełniał paki ;) http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1416902382.news
LagunaGrandtour napisał(a):

> Akurat 2351 uzupełniał paki ;) > http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1416902382.news

Ale kartki Ci nie dam :-P

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Również bardzo dziękuję, za "żółtko", nie ukrywam, że byłem mile zaskoczony. :)

Mam również nadzieję, że KOMIS będzie rozwijał się jeszcze bardziej i istniał jak najdłużej.
Cezar007 napisał(a):

> Cóż, ale stary jesteś Komisie, życzę Serwisowi i nam > wszystkim stu lat! ;)

A nawet żyj nam KOMIS-ie nawet do końca świata i jeden dzień dłuużej :D przy okazji bardzo dziękuję za awans na czerwony kwadracik i dzień od razu stał się o wiele lepszy ;)

wysłane przez Piotr_B

Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy. Sto lat i więcej!!!

wysłane przez Phobos 17

Tylko tyle? 10 lat (lub nawet 13 wegług mojego kalendarza) i żadnego wodotrysku? Super-specjalnego artykułu? Podsumowania innego niż tylko suche liczby?...

Zawiodłem się... :(

-- Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez MQ ?

Phobos napisał(a):

> Tylko tyle? 10 lat (lub nawet 13 wegług mojego kalendarza) i > żadnego wodotrysku? Super-specjalnego artykułu?

Wciąż czekamy na drugą część Twojego artykułu o Amsterdamie ;-)

wysłane przez Jasiek 36

mkubien napisał(a):

> Wciąż czekamy na drugą część Twojego artykułu o > Amsterdamie ;-)

A może jakaś jubileuszowa impreza? :)

wysłane przez zack1989 12

Jasiek napisał(a):

> A może jakaś jubileuszowa impreza? :)

Ja bym się na nią pisał, w ogóle nie wiem kim jesteście wy wszyscy tutaj :D

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez lukaszenko 16

zack1989 napisał(a):

> Ja bym się na nią pisał, w ogóle nie wiem kim jesteście wy > wszyscy tutaj :D

I ja z miłą chęcią bym się wybrał na takie spotkanie. Może jakieś ognisko lub grill? :-)

wysłane przez PrzemekW

lukaszenko napisał(a):

> I ja z miłą chęcią bym się wybrał na takie spotkanie. Może > jakieś ognisko lub grill? :-)

Ja też bym się pisał, z resztą myślę że sporo osób byłoby chętnych. Może NG312 z SPPK, tak przed wycofaniem? ;) Jego dni są policzone.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

PrzemekW napisał(a):

> lukaszenko napisał(a):

> > I ja z miłą chęcią bym się wybrał na takie spotkanie. Może > > jakieś ognisko lub grill? :-) >  > Ja też bym się pisał, z resztą myślę że sporo osób byłoby > chętnych. Może NG312 z SPPK, tak przed wycofaniem? ;) Jego dni są > policzone.

Każdy wóz będzie dobry ;) Jestem za taką imprezą!

wysłane przez Phobos 17

mkubien napisał(a):

> Wciąż czekamy na drugą część Twojego artykułu o > Amsterdamie ;-)

Ee.... ale ja mam już 3 jego części napisane :-D Trzeba było się upomnieć :-P

-- Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez LLUZNIAK

Phobos napisał(a):

> Tylko tyle? 10 lat (lub nawet 13 wegług mojego kalendarza) i > żadnego wodotrysku? Super-specjalnego artykułu? > Podsumowania innego niż tylko suche liczby?... >  > Zawiodłem się... :(

Marcin, chodź raz bez krytyki, tak trochę bardziej optymistycznie, pozytywnie... Proszę ;-) Zacznij dostrzegać także plusy (swoją drogą gratulacje dla odpowiedzialnych za logo), wszak Twoje dzieło przetrwało próbę czasu pomimo licznych zawirowań :)

A jako że to wyjątkowa rocznica (albo i nie) to chciałem wszystkim podziękować w swoim imieniu za współpracę i z nadzieją na jej dalszy rozwój pożyczyć wszystkiego najlepszego!

wysłane przez Phobos 17

LLUZNIAK napisał(a):

> Marcin, chodź raz bez krytyki, tak trochę bardziej > optymistycznie, pozytywnie... Proszę ;-) Zacznij dostrzegać > także plusy (swoją drogą gratulacje dla odpowiedzialnych za > logo), wszak Twoje dzieło przetrwało próbę czasu pomimo > licznych zawirowań :)

To fakt. I jestem z tego dumny :-)

> A jako że to wyjątkowa rocznica (albo i nie) to chciałem > wszystkim podziękować w swoim imieniu za współpracę i z > nadzieją na jej dalszy rozwój pożyczyć wszystkiego > najlepszego!

To ja skromnie dołączę się do gratulacji. Tym serdeczniejszych dla wszystkich tych użytkowników, którzy nie mają pojęcia kim jestem ;-)

-- Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez LLUZNIAK

Phobos napisał(a):

> To fakt. I jestem z tego dumny :-)

I z tego się ciesz! Tym bardziej, że wyszedł ten grajdołek całkiem nieźle i hula niezmiennie dobrze od tylu już lat... :)

> To ja skromnie dołączę się do gratulacji. Tym > serdeczniejszych dla wszystkich tych użytkowników, którzy nie > mają pojęcia kim jestem ;-)

A kim Ty w ogóle jesteś?! ;) ;)