Forum

Kolejarze dostaną emerytury, pociągi pojadą

Wszystko wskazuje na to, że 12 czerwca nie będzie strajku na kolei, a pociągi wyjadą na zachodniopomorskie szlaki.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

MaK_86 napisał(a):

> A ja co mam powiedzieć? Badania, jakie trzeba przejść na > Dyżurnego Ruchu są bardzo restrykcyjne. MAm 20 lat. I mnie > ta wcześniejsza emerytura nie obowiązuje. No chyba, że > pomostówka. Co zrobi szanowna IV RP, kiedy w wieku 45 lat

Zapytaj co zrobi PKP. Przejdziesz "do innej firmy" na konduktora, albo do jakiejś innej brygady sprawdzającej sieć w PLK.

> wzrok lub słuch popsuje mi się tak, że nie będe w stanie > wykonywać mojego zawodu? Renta? Przeżyć za 500 zł > miesięcznie? Albo iść gdzieś kopać rowy. No super.

Super jest to, że nie ma znaczenia, czy chodzi o dużyrnego ruchu, maszynistę, czy zwykłego kierownika pociągu albo panią Gienię z kasy to związki chcą emerytur dla wszystkich. Ja wiem, że maszynista/ dyżurny ruchu to odpowiedzialna praca (chociaż 65-letnich kierowców widzę i jakoś jeżdżą), natomiast nie bardzo wiem czemu wcześniejsze emerytury mają się należeć wszystkim, którzy w PKP pracują.

-- jednym słowem - Volvo
Re: Kolejarze dostaną emerytury, pociągi pojadą · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)