Forum

Niezła kondycja kolei w regionie

Mamy więcej pociągów, będzie więcej pasażerów, w planach są nowe połączenia - zapowiadają władze regionu i kolejarze. Kolej w regionie ma się dobrze, ale na horyzoncie pojawiają się czarne chmury.

wysłane przez Bodek

kallies napisał(a):

> Nie jest źle, ciekawy na jaki tabor zostaną przeznaczone > pieniądze? A więc Wałcz dopiero 2009? Oj żeby tylko do końca nie > rozkradli...Ostatnio byłem pod Tucznem i jest coraz gorzej.

Dziennikarz lekko nadinterpretuje fakty, choć ogólnie treść artykułu można uznać za poprawną (byłoby lepiej gdyby nie pomylił Gryfina z Gryficami). Bezpośrednim pociągiem do Wałcza byćmoże dojedziemy w grudniu 2009, choć szczerze wątpię w ten termin. Bardziej prawdopodobny jest rok 2010, podobnie na lotnisko w Goleniowie raczej nie prędzej, niż w 2010. Powód to ciągnące się procedury związane z przyznaniem środków unijnych - bruxelska biurokracja niestety jest dużo gorsza, niż polska :(

PS. W przeciwieństwie do GW, to co przedstawiła dziś w Kronice TV Szczecin (na ten sam temat, bo konferencja prasowa była tylko jedna) woła o pomstę do Nieba! Jak można tak wszystko pokręcić i wymieszać, tam chyba ani jedno zdanie nie było prawdziwe.
Niezła kondycja kolei w regionie · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Niezła kondycja kolei w regionie · 16 lat temu · Bodek
TVP Szczecin · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)