Forum

Jedyny i ostatni w te wakacje pociąg osobowy z Trzebieży...

zdjęcie
Jedyny i ostatni w te wakacje pociąg osobowy z Trzebieży wjeżdża na stację Szczecin Niebuszewo
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
irek napisał(a):

> Brałem udział w tej naprawdę ciekawej wyprawie - brawa dla > organizatorów. Osobiście dla mnie było to o tyle ciekawe > że ostatni raz przemierzałem tę trasę wiele wiele lat > temu. Jedynym minusem to jest stan dewastacji wszystkich > niemal obiektów na całej trasie!!!!

Ano, nie trzeba było zawieszać ruchu pasażerskiego. Wystarczyło dostosować rozkład do zapotrzebowania. Ale pewnie komuś zależało na tym żeby ta linia padła. Dobrze, że ruch towarowy nie upadł (choć było blisko), a wręcz się zwiększa - głównie dzięki prywatnym przewoźnikom.

> A pomyśleć że > gdzieś w Europie z takich miejsc robi się atrakcje > turystyczne i po prostu uatrakcyjnić miasto i okolice.

Cóż o Szczecinie to wypada tylko powiedzieć, że leży 'gdzieś'. Jakoś w Koszalinie i Mielnie potrafili wykorzystac walory swojej linii kolejowej i już niedługo startują tam pierwsze osobówki. Jesteśmy miastem, w którym nawet o turystykę się nie dba.

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton