Forum

Fiasko negocjacji urzędu marszałkowskiego i Przewozów...

Nie ma porozumienia w sprawie dopłat do połączeń kolejowych świadczonych przez spółkę Przewozy Regionalne. Negocjacje pomiędzy zarządem spółki a Urzędem Marszałkowskim zakończyły się fiaskiem.
lukien213 napisał(a):

> Może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie, ale chodziło mi > bardziej o stan techniczny tych pociągów. Z doświadczenia wiem, > że jak jest pociąg spóźniony, to jedzie ED72.

Dziwne masz doświadczenia. Spóźniają się generalnie wszystkie, a ED72 potrafią również przyjechać o czasie i to na dłuższych trasach niż Słupsk. A "edki" cenić należy, za ciut większy komfort niż EN57.

> Niestety w > ostatnich tygodniach to norma. Nie wszystkie silniki są sprawne i > nie ma kto tego zrobić. Jeżdżą tak, aż staną w polu.

Nie generalizuj.

> Zastanawiający jest też stan wewnątrz pojazdu: niekompletne > siedzenia, powyrywane fragmenty ścian, spore problemy z drzwiami > itp.

Ale ci kulejarze to wandale, no. Tak niszczyć własne pociągi. Powiem więcej, jeszcze toalety zapychają, brudzą tapicerkę, wyrywają gąbki z siedzeń i dermę, rysują ściany i okna, tłuką oświetlenie, urywają uchwyty. Masz rację, kulejarze to trutnie, a kierpocie jarają w swoich przedziałach.

> Ewentualny kupujący musi się liczyć z wysłaniem ich na > naprawę, bo ostatnie były ponad 3 (a nawet i 4) lata temu.

Myślisz? To chyba nie kupią, no ja bym nie kupował, najlepsze są nówki, a te z "gwiazdą" są najlepsze, albo BMW.