Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Szynobusem tak, ale nie na plażę

Tomasz Turczyn, Dziennik Bałtycki,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

W tym roku szynobus miał dowozić pasażerów ze Sławna niemal nad samo morze - do Darłówka Zachodniego. Miał, ale - według Andrzeja Lewandowskiego, starosty sławieńskiego - nie będzie, bo brakuje pieniędzy, bo nie zostały jeszcze zakończone wszystkie procedury związane z budową peronu.
Szynobus kursuje ze Sławna do Darłowa już od dwóch lat. W ubiegłym roku poprzedni wicestarosta - Tomasz Bobin zapowiadał, że w 2007 trasa będzie już wydłużona. Choć także zaznaczał, że sprawa nie jest łatwa. W zamyśle pociąg ma zajeżdżać do Darłówka Zachodniego, nadmorskiej dzielnicy Darłowa. Dzięki temu turyści mogliby wysiąść niemal przy samej plaży. Wszystko rozbiło się jednak o procedury związane z budową peronu w pobliżu Jednostki Wojskowej w Darłowie oraz przekazanie odpowiedniego placu. Zgoda na podział geodezyjny działek została wydana już w ubiegłym roku, wydzielono też odpowiedni teren. Na tym się kończą dobre wiadomości dla turystów, bo trzeba jeszcze przygotować drogę dojazdową oraz projekt budowy.

- W tym roku nie uda się tego zrealizować, bo procedury z tym związane są bardzo czasochłonne - stwierdza Andrzej Lewandowski, nowy starosta sławieński. - Poza tym nie mamy na taką inwestycję w tym roku pieniędzy w budżecie i dlatego w tym roku szynobus do Darłówka Zachodniego nie pojedzie.

- Peron w Darłówku Zachodnim to idealne miejsce położone niedaleko plaży - uważa Leszek Hodak z Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Gdyby go wybudowano, to z pewnością szynobus ze Sławna dzięki temu cieszyłby się dużo większym powodzeniem wśród pasażerów. To byłaby też świetna promocja całego regionu.

Kiedy można na to liczyć?

- Zaplanujemy pieniądze na wybudowanie peronu w przyszłorocznym budżecie powiatu - odpowiada starosta Lewandowski.

źródło: darlowo.info

brak komentarzy