Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Miliardy na drogi, koleje i lokalne lotniska

Agnieszka Stefańska, Rzeczpospolita,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

[...] Tory do remontu

Niebagatelne pieniądze władze województwa przeznaczyły na nowe tory i tabor - aż 55 mln zł. Zachodniopomorskie jest jednym z nielicznych województw, które wpisało inwestycje w linie kolejowe do programu operacyjnego.
Województwo planuje przeznaczyć 15 mln euro na modernizację linii kolejowej łączącej Szczecin z lotniskiem. Władze portu chcą się również ubiegać o sfinansowanie budowy przejścia łączącego linię kolejową z terminalem pasażerskim. Samorząd w ciągu najbliższych sześciu lat zamierza zainwestować także w modernizację regionalnych linii kolejowych. Władze wojewódzkie chcą wspierać przede wszystkim te inwestycje, które będą realizowane poza tzw. Szczecińskim Obszarem Metropolitalnym.

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają do 2013 r. zmodernizować tory pomiędzy Szczecinem a Kostrzynem. - Ten odcinek jest częścią większej inwestycji polegającej na modernizacji torów aż do Wrocławia przez Zieloną Górę, na którą mamy zarezerwowane 170 mln euro - mówi Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. Linia przeznaczona dla pociągów towarowych ma być remontowana w miejscach najbardziej tego wymagających.

W przyszłym roku mogą się rozpocząć prace związane z remontem linii kolejowych od Szczecina przez Krzyż do Poznania. - Remont tego odcinka pochłonie około 530 mln euro - dodaje Łańcucki. Po 2014 roku ma się rozpocząć, również realizowana przez państwową spółkę, modernizacja odcinka torów pomiędzy Świnoujściem a Szczecinem. [...]

źródło: Rzeczpospolita

możliwość komentowania została wyłączona