Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP rozdarło kopertę

mak, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Tylko jedna oferta wpłynęła na ogłoszony przez PKP przetarg na wykonawcę częściowego remontu dworca Szczecin Główny. W ciągu tygodnia ma się okazać, czy ten wykonawca zostanie wybrany w przetargu. Jeśli nie, zakończenie pierwszej części remontu przed finałem regat The Tall Ships' Races stanie pod dużym znakiem zapytania.
Zgodnie z przyjętą przez miasto koncepcją architektoniczną i umową podpisaną w tej sprawie z PKP, budynek dworca i jego okolicę w najbliższych latach ma czekać gruntowna przebudowa. Nie ma już jednak mowy o tym, żeby zdążyć z jej wykonaniem przed odbywającym się w sierpniu w Szczecinie finałem regat The Tall Ships' Races. Dlatego PKP zdecydowała się na częściowy remont dworca, który ma poprawić jego wygląd z zewnątrz jeszcze przed przyjazdem do miasta tysięcy gości z kraju i zagranicy.

Po kilku wcześniejszych podejściach Rejon Dworców Kolejowych w Poznaniu przetarg na remont szczecińskiego dworca ogłosił dopiero 16 marca. Wczoraj otwarte zostały oferty.

- Rozstrzygnięcia trzeba się spodziewać w ciągu tygodnia. Oferta jest jedna - poinformował nas Ryszard Pluciński, zastępca dyrektora Rejonu Dworców Kolejowych w Poznaniu.

Dyrektor nie chciał podać żadnych bliższych informacji na temat złożonej oferty, więc nie wiadomo jakie są szanse na jej przyjęcie. Jeśli jednak zamawiający uzna, że nie spełnia ona określonych przez niego warunków, będzie musiał ogłosić nowy przetarg, a wtedy dotrzymanie napiętych terminów remontu może okazać się niemożliwe.

Zgodnie z warunkami przetargu, jego zwycięzca powinien wykonać dwa pierwsze etapy prac do 15 lipca. W tym terminie powinien m.in. wymienić dwa okna i część drzwi w holu dworca, odremontować elewację budynku od frontu oraz wymienić zadaszenie nad głównym wejściem do budynku. Planowana jest także wymiana schodów prowadzących do głównego wejścia oraz montaż zewnętrznego oświetlenia.

Do 30 września, a więc już po zakończeniu regat, przewidywane jest natomiast zakończenie remontu całej elewacji dworca, w tym północnej i południowej, naprawa dachu oraz odtworzenie instalacji odgromowej.

źródło: Kurier Szczeciński

6 komentarzy