Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Wrocław/Wolsztyn: Wybierz się na paradę parowozów

Marek Szempliński, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Aż trzy pociągi szykują wrocławscy kolejarze na sobotnią, 14. paradę parowozów w Wolsztynie. Weźmie w niej udział aż 18 zabytkowych maszyn.
Wolsztyńska Parowozownia obchodzi stulecie istnienia. Nie jest jednak ani skansenem, ani muzeum. To jedyne miejsce na kontynencie, w którym leciwe parowozy codziennie pracują, obsługując kursy z rozkładu jazdy.

Na paradę przyjadą stare ciuchcie z Chabówki, Wrocławia, Niemiec, Czech, Węgier, a nawet lokomotywa z Anglii, która do Polski przypłynęła statkiem.

W sobotę z Wrocławia do Wolsztyna można się wybrać "Hefajstosem" - specjalnym pociągiem, który odjeżdża z Dworca Głównego o godz. 9.16. Pociąg objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc. Niestety, większość z nich jest już zajęta. Dodatkowo Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych PKP w sobotę doczepi na Głównym do pociągu Wiedeń-Wolsztyn dwa wagony ekstra. Wyjazd o godz. 6.11. Miłośnicy parowozów, którzy wybiorą tak wczesną porę odjazdu, będą mogli sfotografować pociągi wjeżdżające na dworzec w Wolsztynie. Na paradę jedzie też wrocławski pociąg retro. Zabierze na wycieczkę dzieci z dolnośląskich domów dziecka.

Pociąg powrotny z Wolsztyna wyjedzie o godz. 19.50, dojedzie do Wrocławia o godz. 23.06. Na odcinku Leszno-Wolsztyn przewidziane są przerwy na fotografowanie. Sprzedaż biletów prowadzi kasa biletowa nr 5 we Wrocławiu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona