Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko-Pomorskie: Szynobusem za darmo do Bydgoszczy

hoł, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Darmowa podróż szynobusem z Torunia do Bydgoszczy i z powrotem oraz festyn w Unisławiu - to atrakcje, jakie funduje samorząd województwa z okazji zakończenia jednej ze swoich sztandarowych inwestycji.
Na przejażdżkę można się wybrać w sobotę. - O 9 rano ze stacji Toruń Wschodni w kierunku Bydgoszczy Głównej ruszy skład złożony z dwóch szynobusów - zapowiada rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska. - Wsiądą do niego VIP-y, a także wszyscy ci, którzy wygrają bilety w konkursach przeprowadzonych przez lokalne media. W Bydgoszczy kolejarze dołączą do pociągu trzeci pojazd i cały skład ruszy z powrotem do Torunia. Po drodze pasażerów czeka godzinny festyn w Unisławiu.

Po raz drugi tego dnia szynobus wyruszy z Torunia Wschodniego do Bydgoszczy o godz. 14.40. Trasa będzie wiodła m.in. przez Łysomice, Ostaszewo, Chełmżę, Ostromecko i Fordon. - Ta przejażdżka będzie bezpłatna, zapraszamy na nią wszystkich chętnych - mówi Krzemińska.

Darmowe kursy autobusów kończą jedną ze sztandarowych inwestycji samorządu województwa - kupno pięciu szynobusów za pieniądze z unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT). Całe przedsięwzięcie kosztowało 27,5 mln zł, z czego połowę dała Bruksela. - Nowe pojazdy są ekologiczne, wygodne i umożliwiają podróżowanie ludziom na wózkach - wylicza ich zalety Krzemińska.

Każdy z nowych szynobusów kosztował 5,5 mln zł. Rozwija prędkość do 120 km na godz. i zabiera do 170 osób.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona