Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Lubuskie: Szykują się zmiany w rozkładzie jazdy PKP

mid, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

W lipcu na trasie Kostrzyn-Krzyż pojedzie nowy szynobus.
Długo trwała wojna Urzędu Marszałkowskiego z PKP Przewozy Regionalne o ustalenie wspólnej wersji rozkładu jazdy pociągów. Na początku lutego Lubuski Zakład Przewozów Regionalnych skreślił z rozkładu ponad dwadzieścia połączeń.

Wywołało to protesty, bo na zmianach ucierpieli uczniowie dojeżdżający do szkół. W końcu kilka szkolnych pociągów udało się przywrócić na tory. Problem z rozkładem jednak został. Harmonogram jazdy nie podobał się związkom zawodowym. W końcu do jednego stołu zasiedli związkowcy, władze Przewozów Regionalnych i przedstawiciele marszałka.

- Od 1 czerwca zmiany są niewielkie. Znikną przede wszystkim pociągi, które woziły powietrze - mówi Leszek Ćwiliński z Lubuskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Będą to dwa połączenia z Zielonej Góry do Głogowa (o godz. 11.18 i 22.25). Zniknie też pociąg z Rzepina do Zielonej Góry o 10.39. Zamiast niego pojawi się nowy - o godz. 14. Dobrą wiadomość PKP ma dla pasażerów linii Rzepin - Wrocław. Niektóre pociągi na tej trasie będą teraz kursowały przez cały tydzień, a nie, jak dotąd, tylko sześć dni w tygodniu. Ze zmianami godzin jazdy powinni się także zapoznać pasażerowie, którzy jeżdżą ze Zbąszynka do Gorzowa. - Zmiany wprowadziliśmy po wnioskach mieszkańców - mówi Danuta Wesołowska-Wujaszek, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki i Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim. Więcej zmian w rozkładzie czeka nas po 9 lipca, kiedy na trasie Kostrzyn - Krzyż kursy rozpocznie nowy szynobus. Ten ma się pojawić w naszym województwie już 30 czerwca.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona